loader

Hlavní

Sinusitida

Afrin: popis léku

Sprej Afrin je vazokonstrikční lék s účinnou látkou oxymetazolin. Látka se aplikuje intranazálně, může být použita v dětství. Kromě spreje výrobce vyrábí Afrin oční kapky. Jsou předepisovány pro léčbu zánět spojivek. Spotřebiteli je také k dispozici Čisté moře Afrin vytvořené na základě čištěné mořské vody.

Afrin: návod k použití

Afrin lze v závislosti na typu použít jak k léčbě, tak k profylaktickým účelům. Hlavní indikace předepisování léku:

  • otok sliznice;
  • akutní, chronická rýma;
  • alergická reakce doprovázená hyperémií, otok sliznice;
  • potíže s dýcháním nosem;
  • zvýšená sekrece hlenu;
  • suchost sliznice sliznice nosní dutiny;
  • eustachitida;
  • příprava na diagnostické (rinoskopické) a operativní působení na ORL orgány;
  • komplexní terapie otitis media;
  • potřeba očistit nosní dutinu od hlenu a hnisu.

Popis léku

Sprej Afrin je určen pro intranasální použití. Účinná látka oxymetazolin je vazokonstrikční složka (alfa-adrenergní agonista), která je součástí komplexní léčby alergické virové rýmy. Afrin 0,1% je určen k použití u dospělých a dospívání. Používá se pouze podle pokynů lékaře. Afrin pro děti má dávku 0,05%.

Po postřiku má látka vazokonstrikční účinek, zmírňuje otoky a zarudnutí, snižuje projevy rýmy, včetně alergie, způsobené sezónním kvetením rostlin nebo kontaktem s alergeny. Lék může být použit ve vývoji infekčních a zánětlivých procesů ve strukturách orgánových orgánů (otitis media, eustachitis).

Účinky používání Afrin:

  • zvlhčení sliznice;
  • odstranění lokální opuchy;
  • úleva od nosního dýchání;
  • snížený průtok krve do žilních plexů nosní dutiny;
  • snížení výtoku z nosu;
  • zlepšení kvality života pacientů s chronickými ORL patologiemi.

Oxymetazolin má vazokonstrikční účinek během prvních 5-10 minut po použití spreje. Snížení otoku snižuje tlak na sliznici a otevření Eustachovy trubice, což vám umožňuje dosáhnout analgetického účinku při zánětu hlavních struktur ucha.

Kontraindikace

Afrin, stejně jako jiné léky, má řadu kontraindikací:

  • přecitlivělost těla na oxymetazolin nebo jakoukoli pomocnou složku léčiva;
  • arytmie;
  • vážné kardiovaskulární komplikace;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • atrofie nosní sliznice;
  • tendence tvořit polypy;
  • dětský věk (do 6 let);
  • ateroskleróza malých a velkých cév.

Afrin použití během těhotenství, laktace

Afrin je možné použít během těhotenství se souhlasem ošetřujícího lékaře. Na pozadí hormonálních změn v těle se u mnoha žen během těhotenství rozvine rýma. V tomto stavu se objevuje stálý průhledný výtok z nosu, sliznice se může stát edematózní a uvolněná. Těhotné ženy si stěžují na bolesti hlavy, zatímco samotná sliznice buď vysychá nebo je příliš zvlhčena. V důsledku chronické rýmy, která není spojena s alergickými reakcemi a virovými infekcemi, se řasnatý epitel stává tenčí, poškozený, což zvyšuje riziko vzniku infekčních a zánětlivých onemocnění, která ovlivňují ORL orgány..

Přetrvávající výtok z nosu často vede ke vzniku polypózních výrůstků sliznice, které bude následně nutné chirurgicky odstranit. Polypy narušují normální dýchání, přispívají k nedostatku kyslíku v mozkových tkáních, bolestech hlavy, rozvoji nespavosti a syndromu chronické únavy. Proto musíte bojovat proti rýmě pomocí komplexní terapie a léků schválených pro použití během těhotenství..

Mnoho žen si myslí, že aktivní složky lokálních nosních kapek nevnikají do krve a těla nenarozeného dítěte. Ve skutečnosti má nosní sliznice mnoho malých kapilár, které živí řasnatý epitel, takže sprej proniká do krevního řečiště do jednoho nebo druhého stupně a při pravidelném používání může mít negativní dopad na plod. Vasokonstriktory je možné použít během těhotenství, pokud přínos jejich užívání převáží možná rizika pro zdraví plodu. Neměli byste se řídit recenzemi žen a jejich odpověďmi na fórech. Pouze lékař může předepsat určité léky, posoudit možná rizika a vědět, který lék a v jaké dávce může poškodit aktivně se rozvíjející tělo dítěte.

Oxymetazolin neovlivňuje příčiny běžného nachlazení, ale ovlivňuje pouze příznaky nemoci. Pomáhá zlepšovat pohodu, normalizuje spánek obnovením normálního nosního dýchání. U chronické rýmy je důležité najít příčinné faktory vedoucí k hojné sekreci hlenu a otoku sliznice a má smysl používat vazokonstriktory pouze při exacerbaci nemoci a ne déle než 3-5 dnů. Při delším používání je účinek znatelně snížen, protože si tělo zvykne na oxymetazolin. Abyste dosáhli hmatatelného terapeutického účinku, musíte zvýšit dávku spreje..

Možné nežádoucí účinky

Obecně je Afrin považován za bezpečný lokální lék, který při dodržení doporučené dávky nezpůsobuje žádné komplikace. Riziko nežádoucích reakcí je minimalizováno. Je důležité dodržovat doporučení výrobce, používat sprej pouze v akutní fázi infekčních a zánětlivých onemocnění, kdy dochází k hojnému výtoku z nosu.

Při delším používání se mohou objevit následující nepříjemné příznaky:

  • suchost sliznice;
  • lechtání, pálení v nose;
  • kýchání;
  • bolest krku;
  • změny ukazatelů nitroočního tlaku;
  • ospalost;
  • zvýšená srdeční frekvence;
  • závrať.

Dlouhodobé užívání oxymetazolinu vede k vysychání sliznice a ke snížení jejích ochranných vlastností. To zase usnadňuje pronikání patogenních mikroorganismů do těla, zejména - do maxilárních dutin, orofaryngu, středního ucha, Eustachovy trubice. Nekontrolovaný příjem adrenergních agonistů snižuje lokální imunitu, zvyšuje riziko rozvoje chronických ORL patologií.

Pokud se objeví nežádoucí reakce, měli byste přestat užívat lék a kontaktovat svého lékaře.

Příznaky předávkování jsou vzácné, s významným přebytkem terapeutické dávky. Projevují se:

  • nevolnost;
  • zvracení;
  • hyperémie sliznice;
  • respirační selhání;
  • hypertermie;
  • těžká ospalost;
  • narušení centrálního nervového systému;
  • závratě, mdloby;
  • změny srdečního výkonu;
  • těžká sucho v ústech, nosní dutina;
  • zúžení žáků.

Když se objeví příznaky předávkování, je léčba symptomatická, s povinným vysazením léku. Doporučuje se užívat enterosorbenty a rušit všechny léky s vazokonstrikčním účinkem..

Vlastnosti spreje

Afrin se používá jako nosní sprej. Dospělým a dětem starším 6 let se doporučuje, aby si do každé nosní dírky nechali 1-2 spreje. Je vhodné použít lék po předběžném očištění nosních cest z hlenu. Trvání lokálního ošetření není delší než 5 dnů. Pokud na pozadí komplexní léčby po tomto období nevidíte zlepšení pohody, rýmu a otoky přetrvávají, musíte kontaktovat specialistu.

Afrin je předepisován v komplexní terapii společně s antivirovými, protizánětlivými antibakteriálními léčivy. V dětství je hlavní složka léku aktivně absorbována, což zvyšuje riziko známek předávkování. Závislost na dlouhodobé léčbě oxymetazolinem nastává rychleji než u dospělých. Slizniční podšívka dětských nosních cest je tenká, náchylná k zánětu a poranění, a proto je při používání Afrinu nutné přísně sledovat dodržování dávkování a délky léků, striktně dodržovat doporučení uvedená v pokynech.

Při současném použití spreje s jinými alfa-adrenergními agonisty se pravděpodobnost nežádoucích účinků významně zvyšuje. Časté užívání vazokonstrikčních léků často vede ke zpomalení reakce, depresi nervového systému. Tyto nežádoucí účinky se však vyskytují jen zřídka a pouze v případě, že je porušen dávkovací režim..

Po otevření láhve může být léčivo použito do 6 měsíců při dodržení teplotního režimu. Skladujte na chladném místě, mimo přímé sluneční světlo a děti, které mohou využít vaší nepřítomnosti a použít sprej k jiným účelům..

Afrin Pure Sea

Afrin Pure Sea se používá k oplachování nosu. Výrobek má hydratační účinek, potlačuje známky sucha epitelu. Hlavní složkou spreje je mořská voda, která se čistí zvláštním způsobem. Droga je naprosto přirozená, proto ji lze použít v dětství. Mořská voda obnovuje sliznice, snižuje riziko exacerbace virových onemocnění, podporuje regeneraci a účinně odstraňuje krusty a sekrece, čímž usnadňuje dýchání.

Produkt je vytvořen jako výsledek sterilizačního filtračního procesu. Mořská voda je přeměněna na izotonický roztok, což snižuje koncentraci soli na určité hodnoty. Současně si kompozice zachovává množství minerálů a užitečných složek, které stimulují metabolické procesy v tkáních nosu, aktivně zvlhčují a regenerují tkáně. Aplikace prostředku v zimní sezóně, kdy je vzduch v areálu velmi suchý, zabraňuje tvorbě krusty, suchosti a mikrotrhlinám epitelu.

Afrin Pure Sea je ideální pro nosní sprchu. Postup pro čištění nosu je zcela kontrolován pacientem díky zvláštnostem struktury láhve a přítomnosti ventilu, který zabraňuje náhodnému úniku léčiva. Intenzitu postřiku můžete ovládat tvrdším nebo světlejším aplikátorem.

Návod k použití Afrin ® (Afrin ®)

Držitel rozhodnutí o registraci:

Produkovaný:

Kontakty pro dotazy:

Léková forma

reg. Č.: LP-001819 od 30.08.12 - Neurčitě Datum opětovné registrace: 26.11.19
Afrin®

Uvolněte formu, balení a složení Afrin ®

Nosní sprej ve formě gelové suspenze bílé nebo téměř bílé barvy, s charakteristickým citrusovým zápachem.

1 ml
oxymetazolin hydrochlorid500 mcg

Pomocné látky: dihydrát edetátu disodného - 0,3 mg, hydrogenfosforečnan sodný - 0,975 mg, monohydrát dihydrogenfosforečnanu sodného - 5,525 mg, povidon K29-32 - 30 mg, roztok benzalkoniumchloridu 17% - 1,471 mg, makrogol 1450 - 50 mg, benzylalkohol - 2,5 mg, mikrokrystalická celulóza a sodná sůl karmelózy (Avicel RC-591) - 30 mg, citronová příchuť - 1,5 mg, čištěná voda - qs do 1 ml.

15 ml - lahvičky vyrobené z polyethylenu o vysoké hustotě s kapacitou 20 ml (1) s dávkovacím zařízením pro jemné stříkání - kartonové obaly.

farmaceutický účinek

Aktuální vazokonstriktor, alfa-adrenostimulant. Oxymetazolin způsobuje vazokonstrikci sliznic nosu, paranasálních dutin a Eustachovy trubice, což vede ke snížení jejich otoků a usnadňuje nosní dýchání při alergické a / nebo infekční zánětlivé rýmě.

Vzhledem k přítomnosti nosních pomocných látek ve spreji (mikrokrystalická celulóza a sodná sůl karmelózy, povidon-K29-32) lék nevyteká z nosu a nevypouští se do krku, protože po zavedení do nosních cest se sprej stane viskóznějším a přilne k nosní sliznici efektivněji než standardní vodný roztok.

Podle klinických studií začíná léčivo působit do 1 minuty, účinek trvá až 12 hodin.

Farmakokinetika

Při aplikaci jako nosní sprej není oxymetazolin prakticky detekován v krevní plazmě.

Drops Afrin: návod k použití a recenze

Kapky (sprej) Afrin - moderní lék na nachlazení pro lokální použití. Lék má výrazný vazokonstrikční účinek, snižuje otoky nosní sliznice, což pomáhá usnadnit nosní dýchání. Působení kapek začíná 15 minut po jejich vpuštění do nosního průchodu a trvá asi 8 hodin. Informace o nuancích používání Afrinu naleznete v podrobných návodech k použití..

Obecný popis kapek (složení, balení)

Afrin (Afrin) se vyrábí ve formě spreje (0,05% nebo 0,1%), což je hustá bílá nebo téměř bílá tekutina s citrusovou vůní. Oxymetazolin je účinná látka, na které byl vyvinut terapeutický účinek léčiva. Složení dále obsahuje následující složky:

  • Avicell RC-591 (mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karmelózy);
  • benzalkonium chlorid;
  • makrogol 1450;
  • povidon K 29-32;
  • fenylkarbinol;
  • sodná sůl EDTA;
  • hydrogenfosforečnan sodný;
  • dihydrogenfosforečnan sodný;
  • čištěná voda.

Pro citrusovou vůni je kompozice doplněna příchutí citronu. Tento léčivý přípravek je balen do 15 nebo 20 ml polypropylenových lahví. K léčbě dětí se používají kapky s 0,05% účinné látky, pro dospělé - 0,1%. Láhev je vybavena vydávacím zařízením s funkcí jemného postřiku a ochranným víčkem pro ovládání prvního otvoru. Jedno balení obsahuje láhev a příbalovou informaci s podrobným popisem léku. Vyrobeno v USA společností MSD Consumer Care, Inc.

Léčivé vlastnosti

Aktivní složkou oxymetazolin je alfa-adrenergní agonista. V nízkých koncentracích má hlavně alfa-adrenergní účinek, ve vysokých koncentracích také působí na alfa-adrenergní receptory. Zúžení cév v místě aplikace. Při intranazálním podání snižuje otok sliznice horních dýchacích cest, usnadňuje nosní dýchání a snižuje průtok krve do žilních dutin.

Systémová absorpce při lokální aplikaci je zanedbatelná. Proto se po instilaci do krve zaznamená malá koncentrace složek, což je klinicky nevýznamné. Vylučuje se ledvinami močí nebo stolicí v nezměněné podobě. Poločas je 5-8 dní.

Indikace pro jmenování

Kapky afrinů jsou určeny pro symptomatickou léčbu rýmy alergické nebo infekční povahy. Lék se používá také v následujících podmínkách:

  • sinusitida - zánět sliznice jednoho nebo více paranasálních dutin;
  • eustachitida - nemoc Eustachovy trubice, v jejímž důsledku dochází k narušení ventilace ve středním uchu;
  • senná rýma (pollinóza) - sezónní onemocnění způsobené alergickou reakcí na pyl.

Afrin lze použít před lékařskými a diagnostickými postupy, například rinoskopií.

Seznam kontraindikací

Droga má řadu kontraindikací, které je třeba vzít v úvahu při předepisování. Tyto zahrnují:

  • atrofická rýma;
  • děti do 6 let;
  • alergie nebo vysoká citlivost na jakoukoli složku.

Diabetes mellitus, ateroskleróza, nízký krevní tlak, srdeční selhání, jaterní a ledvinové selhání, glaukom s uzavřeným úhlem, onemocnění štítné žlázy - stavy, při nichž je Afrin používán s opatrností, jak je uvedeno v návodu k použití. Během těhotenství a laktace jsou povoleny kapky, ale pouze po důkladném posouzení možného poškození plodu a dítěte lékařem.

Způsob aplikace

Afrin spray se vstřikuje do nosního průchodu postřikem. Dávkovací režim závisí na věku pacienta. Standardní schéma použití uvedené v pokynech:

  • dospělí a dospívající - 2 spreje;
  • děti od 6 let - 1 sprej.

Frekvence používání pro všechny věkové kategorie je 2krát denně. Je vhodné udržovat interval 6-8 hodin. Délka léčby je stanovena ošetřujícím lékařem, ale neměla by přesáhnout 5 dní pro děti a 7 dní pro dospělé. Jinak dochází k přetrvávající závislosti, což vede k nedostatku terapeutického výsledku..

Nežádoucí účinky, předávkování

Během léčby se u některých pacientů mohou vyskytnout nežádoucí účinky při používání přípravku Afrin. Tyto zahrnují:

  • suchost a pálení nosní sliznice;
  • časté kýchání;
  • sucho a bolest v krku.

Tachykardie, zvýšený krevní a nitrooční tlak, úzkost, třes rukou, závratě, bolesti hlavy, nevolnost, ospalost.

Případy předávkování jsou velmi vzácné. Zpravidla se vážné důsledky vyvinou, když je dávka překročena na maximum, nebo pokud byl přípravek užíván ústy. Nejnebezpečnější příznaky, které se mohou objevit:

  • pocit dechu;
  • porucha dýchacího systému;
  • přerušení práce srdce;
  • ostré zvýšení krevního tlaku;
  • útlak funkcí centrálního nervového systému;
  • plicní otok;
  • anafylaktický šok.

Léčba je symptomatická. V některých případech je nutná hospitalizace pacienta. Ve vážnějších případech se terapie provádí na jednotce intenzivní péče. Pokud nepřijmete lékařská opatření, existuje možnost smrti. V důsledku toho - smrt.

Zvláštní informace, interakce

Afrin by neměl být používán v pediatrii pro děti do 6 let. Musíte také vzít v úvahu, že u dětí jsou složky léku schopny intenzivně proniknout do systémového oběhu. To ohrožuje vývoj vedlejších účinků. Proto je nutné dávkování velmi pečlivě sledovat. V žádném případě ji nezvyšujte.

Aktivní složky léčiva jsou schopné působit na centrální nervový systém a inhibovat jej. Tuto skutečnost musí brát v úvahu řidiči dopravy a osoby, které vykonávají potenciálně nebezpečnou práci. Vyhnout se očnímu kontaktu. Pokud k tomu dojde, musí být opláchnuty velkým množstvím vody, v případě potřeby se obraťte na oftalmologa.

Riziko nežádoucích účinků se zvyšuje, pokud je Afrin kombinován s léky skupiny alfa-adrenergních agonistů. Jejich současné použití s ​​lokálními anestetiky může způsobit jejich dlouhodobý účinek.

dodatečné informace

Kapky Afrin si můžete koupit v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu. Doba použitelnosti uzavřené láhve je 5 let od data výroby, což je uvedeno výrobcem na značkovém balení a na samotné láhvi. Po otevření je léčivo vhodné k použití do 6 měsíců. Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C. Přístup dětí a domácích zvířat k lékům je nutně omezený.

Populární analogy

Existuje velké množství léků, které mohou nahradit africké nosní kapky. Nejoblíbenější jsou následující:

  1. Nazivin je syntetický lék používaný lokálně v ORL praxi k léčbě akutních onemocnění dýchacích cest, které jsou doprovázeny rýmou.
  2. Nazol je nosní sprej s vazokonstrikčním účinkem. Účinná látka - oxymetazolin hydrochlorid,
  3. Fazin - zužuje arterioly nosní sliznice, což vede ke snížení otoků, hyperémie a exsudace. Indikace - akutní rinitida, sinusitida, eustachitida, zánět středního ucha.
  4. Xilen je vasokonstrikční lék pro léčbu rýmy způsobené virovými infekcemi, alergickou rýmou, sinusitidou, zánětem středního ucha. Xylometazolin je účinná látka.
  5. Fornos je lék s lokálním vazokonstrikčním účinkem, který se používá k usnadnění nosního dýchání s rýmou. Xylometazolin hydrochlorid - účinná látka.
  6. Rinostop - vazokonstrikční nosní kapky. Indikace pro použití v: zánět středního ucha a zánět vedlejších nosních dutin, akutní respirační onemocnění, akutní alergická rýma.

Všechny náhražky mají vazokonstrikční účinek, ale v kompozici mohou být přítomny i jiné látky. Mají také svůj vlastní seznam indikací, kontraindikací a vedlejších účinků, kterým je třeba věnovat pozornost. V takovém případě je lepší se poradit s odborníkem.

Recenze

Vždy se mi koupí jen Afrin, když se objeví rýma. Účinnost, dlouhodobý účinek, nízké náklady jsou hlavními výhodami léku. Obvykle to stříkám ráno před prací a večer před odjezdem domů. Za pouhé 3 dny zmizí výtok z nosu, plně se obnoví nosní dýchání. Nikdy jsem nebyl v Afrinu zklamán. Pouze pozitivní dojmy o něm.

Trpím alergickou rýmou více než 30 let. Vyzkoušel jsem téměř všechny známé léky, které také pomáhají, ale existuje jeden, ale. Musím brát léky na vysoký krevní tlak. Jsou chvíle, kdy beru velké dávky. Proto se nazální kongesce zvyšuje, většina nosních kapek nepomáhá. V tomto případě pomáhá pouze Afrin. S ním jsem začal pokojně spát. Ale nepoužívám to déle než týden v řadě, obávám se, že si na to zvyknu. Všiml jsem si, že jsem to použil znovu jen na noc - nechci si na to zvyknout.

Afrin byl předepsán terapeutem, když jsem se doslova dusil zimou. Nevšiml jsem si přílišného rozdílu s jinými nosními kapkami. Jediná věc, kterou jsem si všiml, byla delší akce. Kapky jsem použil jen dvakrát denně. A to mi stačilo. Nejdůležitější je nepřehánět to a užívat drogu po dobu nejvýše 5 dnů, jinak nelze rýmu nic vyléčit. Stává se chronickým.

Rýma byla během chřipky léčena pomocí Afrina. Výrobek je ve formě spreje, podle pokynů je vhodné stříkat pouze dvakrát denně, dvě injekce. Po dvou dnech se nosní přetížení v noci zastavilo. Musíte použít drogu po dobu 5 dnů, tak jsem prošel kurzem až do konce. Nepozoroval jsem žádné popsané vedlejší účinky.

Afrin je účinný lék na nosní rinitidu pro dospělé a děti starší 6 let. Léčivo má prodloužený účinek, který snižuje riziko vedlejších účinků, jako je suchost sliznice. Další nežádoucí důsledky jsou mimořádně vzácné. Je nutné aplikovat sprej bez překročení dávky. Před použitím Afrinu u dětí je lepší poradit se s pediatrem..

Afrin

Indikace pro použití

Rinitida alergické a infekční zánětlivé etiologie, sinusitida, eustachitida, senná rýma. Konjunktivální edém, alergická konjunktivitida, konjunktivitida neinfekční etiologie (např. Kouř, prach, vystavení větru a slunci, chlorovaná voda, umělé osvětlení).

Možné analogy (náhražky)

Aktivní složka, skupina

Léková forma

Nosní kapky, nosní kapky pro děti, nosní sprej

Kontraindikace

Přecitlivělost na složky léčiva, atrofická rinitida, těhotenství, laktační období, CHF, arytmie, těžká ateroskleróza, arteriální hypertenze, tyrotoxikóza, diabetes mellitus, chronické selhání ledvin, glaukom s uzavřeným úhlem, věk dětí (do 6 let - pro oční kapky).

Jak používat: dávkování a průběh léčby

Dospělí a děti starší 12 let - intranazálně 1-2 kapky roztoku 0,025-0,05% v každém nosním průchodu 2-3krát denně nebo 2-3 injekce do každého nosního průchodu v intervalu 10-12 hodin.

Děti od 6 do 12 let - 1 injekce do každého nosního kanálu.

V případě přetížení a otoku spojivky - 1-2 kapky 0,025% roztoku v každém spojivkovém vaku. Mnohonásobnost aplikace lze zvýšit až čtyřikrát. Pokud je nutné pokračovat v léčbě déle než 3-5 dnů, je nutná konzultace s lékařem.

farmaceutický účinek

Aktuální alfa adrenergní stimulant. Oxymetazolin má vazokonstrikční účinek. Při intranazálním podání se otok sliznice horních cest dýchacích snižuje. Když se vštípí do spojivkového vaku, snižuje otok spojivky. Akce se projeví 15 minut po aplikaci a trvá 6-8 hodin.

Vedlejší efekty

Přechodná suchost a pálení nosní sliznice, sucho v ústech a krku, kýchání; zvýšený krevní tlak, zvýšená úzkost, nevolnost, závratě, bolesti hlavy, nespavost, palpitace, poruchy spánku.

Při dlouhodobém používání - tachyfylaxe, reaktivní hyperémii sliznice a atrofii sliznice nosní dutiny.

Při podávání spojivek - mydriáza, paréza akomodace, podráždění spojivky a okolních tkání, stažení očních víček.

Předávkovat. Příznaky: při intranazálním podání - tachykardie, zvýšený krevní tlak, deprese centrálního nervového systému; při použití očních kapek - podráždění a suchost očí, mydriáza, zvýšený nitrooční tlak.

Léčba předávkování: symptomatická.

speciální instrukce

Při doporučeném dávkování může být Afrin používán déle než 3 dny bez konzultace s lékařem. Zabraňte tomu, aby se lék určený k intranazálnímu podání dostal do očí. Lék ovlivňuje vidění, je možné snížit rychlost reakce.

Aplikace během těhotenství a laktace

Bezpečnost léku u těhotných žen a během kojení nebyla stanovena, proto by lék měl být předepsán během těhotenství a během kojení, pouze pokud očekávaný přínos z užívání léku pro matku převáží potenciální riziko pro plod nebo kojence..

Interakce

Užívání Afrinu zpomaluje vstřebávání lokálních anestetik, prodlužuje jejich účinek.

Společné podávání s jinými vazokonstrikčními léčivy zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Při současném jmenování blokátorů MAO a tricyklických antidepresiv - zvýšení krevního tlaku.

Podmínky skladování

Při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Udržujte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Afrin

Ceny v online lékárnách:

Afrin je a-adrenostimulační droga pro lokální použití v ORL praxi, vazokonstrikční účinek.

Uvolněte formu a složení

Afrin se vyrábí ve formě nosního spreje: bílá nebo téměř bílá gelovitá suspenze s charakteristickým citrusovým zápachem (každá po 15 ml v 23 ml plastových lahvičkách, kompletní s dávkovačem jemného spreje, 1 sada v kartonové krabici).

Složení 1 ml suspenze:

  • účinná látka: oxymetazolin hydrochlorid - 0,5 mg;
  • další složky: hydrogenfosforečnan sodný, dihydrát edetátu disodného, ​​povidon K29-32, monohydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, ​​roztok benzalkoniumchloridu 17%, citronová příchuť, benzylalkohol, avicel RC-591 (mikrokrystalická celulóza a sodná sůl karmelózy), makrogol 1450, čištěná voda.

Indikace pro použití

  • rinitida (rýma) alergické a / nebo infekční a zánětlivé povahy (symptomatická terapie);
  • eustachitida;
  • sinusitida;
  • senná rýma.

Kontraindikace

  • atrofická rýma;
  • kombinované použití s ​​inhibitory monoaminooxidázy (MAO) a také po dobu 14 dnů po jejich zrušení;
  • věk do 6 let;
  • přecitlivělost na složky přípravku.

Opatrnost je nutná při používání Afrinu u následujících onemocnění:

  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • arteriální hypertenze;
  • těžká ateroskleróza;
  • ischemická choroba srdeční;
  • chronické srdeční selhání, arytmie;
  • tyreotoxikóza, hypertyreóza;
  • chronické selhání ledvin;
  • diabetes;
  • hyperplázie prostaty s klinickými příznaky.

Vzhledem k nedostatku údajů potvrzujících bezpečnost užívání léku během těhotenství a kojení je jeho použití možné pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos léčby převáží možné riziko nežádoucích účinků.

Způsob podání a dávkování

Afrin se podává intranazálně.

Před prvním použitím spreje je nutné jej zkalibrovat několikrát stisknutím stříkací hlavy.

U dětí starších než 6 let a dospělých se lék podává denně v intervalu 10–12 hodin, v případě potřeby mohou dospělí injekci aplikovat 3x denně. Doporučená dávka je 2-3 injekce do každého nosního kanálu. Nepřekračujte četnost použití a uvedené dávky..

Před každým použitím lahvičku důkladně protřepejte..

Vedlejší efekty

Během léčby se mohou objevit následující lokální reakce: pálení a suchost nosní sliznice (dočasná), sucho v krku a ústech, kýchání. Při delším používání, atrofii, podráždění a reaktivní hyperémii nosní sliznice se může objevit tachyphylaxe..

Mezi systémové účinky oxymetazolinu patří: bolesti hlavy, závratě, poruchy spánku / nespavost, zvýšený krevní tlak, bušení srdce, zvýšená úzkost, nevolnost.

speciální instrukce

Příznaky nazální kongesce se mohou vrátit po více než 7 dnech léčby. Pokud tedy potřebujete sprej používat déle než 5 dní, musíte se poradit s odborníkem..

Dejte si pozor na kontakt se sliznicí očí.

Pokud je dodržen doporučený dávkovací režim, nemá Afrin nepříznivý vliv na schopnost řídit vozidla a jiné mechanismy. Současně, pokud je užívání léku doprovázeno rozvojem závratě nebo jiných nežádoucích účinků systémové povahy, doporučuje se zdržet se činností, které vyžadují vysokou rychlost reakcí a soustředění pozornosti..

Lékové interakce

  • Inhibitory MAO (včetně období 14 dnů po ukončení jejich příjmu), tricyklická antidepresiva: zvýšení krevního tlaku;
  • lokální anestetika: doba jejich působení je prodloužena z důvodu zpomalení absorpce;
  • jiné vazokonstrikční léky: zvyšuje se riziko vedlejších účinků.

Analogy

Afrin analogy jsou: Xymelin, Galazolin, Otrivin, Rinosprey, Sanorin, Dlyanos, Naphtizin, Xilen, Tizin Xylo, Farmazolin, Grippostad Rino atd..

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Výuka a aplikace Afrin spray pro děti

Analogy

Namísto afrinských sprejů lze použít i jiné nosní léky obsahující oxymetazolin, například Nazivin, Sialorrino, Nazol nebo Knoxprey..

Mezi nimi jsou nejen spreje, ale také kapky, včetně kapek s nižší koncentrací účinné látky, což umožňuje jejich použití u mladších dětí. Například 0,01% „Sialor Rino“ lze odkapávat i novorozencům. Kromě toho může být „Afrin“ nahrazen vazokonstrikčními léky s jiným složením („Tizin“, „Otrivin“ atd.), Ale pouze podle předpisu lékaře, protože mají jiné účinné látky a mají svá vlastní omezení v použití.

Návod k použití

Aby Afrin fungoval efektivně, musíte tento lék používat správně:

  • měli byste začít používat sprej s „kalibrací“, která zahrnuje několik kliknutí na sprej;
  • před každým zavlažováním by měla být láhev silně protřepána;
  • protože léčivo je účinné po dobu 10 až 12 hodin, léčení nosních cest se provádí přesně v tomto intervalu;
  • lék se vstřikuje do každé nosní dírky dvěma nebo třemi kliknutími;
  • není nutné házet hlavou za účelem podání léku;
  • po zavlažování musí být stříkací hlava utřena papírovou utěrkou a uzavřena víčkem;
  • maximální trvání léčby "Afrinem" je 7 dní.

Doporučené dávkování při použití léku

Jak je uvedeno výše, léčivo se používá intranazálně:

  • Dospělí a dospívající - dvakrát denně, 2 injekce.
  • Děti od 6 let - doporučuje se 1 nástřik stříkáním, zvlášť do každé nosní dírky. Je třeba poznamenat, že při léčbě dětí by maximální počet injekcí za den neměl překročit 2.

Před zahájením léčby, bez ohledu na věk, je nutné se poradit s lékařem, který určí její trvání, ale je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že léčebný průběh by neměl překročit 5 dnů. Pokud je léčba překročena, pak u pacienta dojde ke vzniku závislosti na oxymetazolinu a v důsledku toho se účinek použití spreje významně snižuje.

Pokud po 5 dnech, po zahájení léčebného postupu, pacient neprojde charakteristickými příznaky nemoci, je v tomto případě nutné znovu konzultovat lékaře, aby určil alternativní způsob léčby, který bude založen na použití jiného léku, který bude založen na jiné účinné látce.

Toto preventivní opatření je způsobeno potřebou zabránit možnosti předávkování sprejem „Afrin“ a také snížit pravděpodobnost závislosti na spreji.

Složení a forma uvolňování

Afrin se vyrábí ve formě spreje: 0,1% - sprej pro dospělé a 0,05% - sprej pro děti, v objemu 15 a 20 ml. Láhev s rozprašovačem je balena v lepenkové krabici.

Pomocné látky, které tvoří Afrin pro děti, sprej 0,05%: vyčištěná voda do 1 ml, benzylalkohol do 2,5 mg, makrogol 1450 do 50 mg, sodná sůl karmelózy a mikrokrystalická celulóza do 30 mg, citronová příchuť do 1, 5 mg, dihydrát edetátu disodného do 300 μg, hydrogenfosforečnan sodný do 975 μg, monohydrát dihydrogenfosforečnanu sodného do 5,525 mg, roztok benzalkoniumchloridu 17% až do 1,471 mg, K29-32 povidon až 30 mg.

Afrin spray pro děti 0,05% má bílou nebo téměř bílou barvu, gelovou konzistenci a charakteristickou citrusovou vůni.

Pomocné látky obsažené v přípravku Afrin zvlhčující 0,05%: vyčištěná voda do 1 ml, benzylalkohol do 2,5 mg, makrogol 1450 až 50 mg, sodná sůl karmelózy a mikrokrystalická celulóza do 30 mg, citronová příchuť do 1,5 mg, dihydrát edetátu disodného do 300 μg, hydrogenfosforečnan sodný do 975 μg, monohydrát dihydrogenfosforečnanu sodného do 5,525 mg, roztok benzalkoniumchloridu 17% až do 1,471 mg, K29-32 povidon do 30 mg, glycerol do 5 mg.

Afrin hydratační dítě 0,05% má bílou nebo téměř bílou barvu, gelovitou konzistenci a charakteristickou citrusovou vůni.

Pomocné látky, které tvoří léčivo Afrin extra dětský 0,05%: vyčištěná voda do 1 ml, benzylalkohol do 2,5 mg, makrogol 1450 až 50 mg, sodná sůl karmelózy a mikrokrystalická celulóza do 30 mg, citronová příchuť až 1,5 mg, dihydrát edetátu disodného do 300 μg, hydrogenfosforečnan sodný do 975 μg, monohydrát dihydrogenfosforečnanu sodného do 5,525 mg, roztok benzalkoniumchloridu 17% až do 1,471 mg, K29-32 povidon až 30 mg, cineol do 200 μg, levomentol do 600 μg, gáfor do 200 mcg.

Afrin Extra pro děti 0,05% má bílou nebo téměř bílou barvu, gelovou konzistenci a charakteristickou vůni mentolu.

farmaceutický účinek

Léčivou látkou nosního spreje Afrin je oxymetazolin hydrochlorid, který patří k alfa-adrenergním agonistům. Proto při topické aplikaci tato látka způsobuje vazokonstrikční účinek, díky čemuž se výrazně snižuje otok a zánět. Když se topicky aplikuje do nosu, působí na nosní sliznici, její paranazální dutiny, Eustachovu trubici, což vede k významnému a rychlému uvolnění nosního dýchání. Afrin je účinný při rýmách různých etiologií (alergických, infekčních a zánětlivých).

Pomocné látky obsažené v přípravku, jako je mikrokrystalická celulóza, povidon, sodná sůl karmelózy, poskytují další viskozitu, která mu neumožňuje vytékat z nosu nebo rychle odtékat do krku. Rovněž zvýšení viskozity umožňuje léčivu zůstat v patologicky změněné zóně po delší dobu a přispívá k nejvyššímu procentu absorpce.

Hydratační sprej Afrin je navíc obohacen o glycerol a makrogol, který vám umožňuje zadržovat vlhkost na sliznici orgánů ORL a také pomáhá snižovat projevy podráždění a suchosti..

Afrin extra nosní sprej navíc obsahuje eukalyptus (cineol), gáfor, mentol (levomenthol), které dráždí studené receptory trigeminálního nervu, což zase přispívá ke vzniku chladivého účinku.

Účinná látka léčiva Afrin také pomáhá snižovat tvorbu hlenu a má vysoušecí účinek.

Farmakologický účinek oxymetazolin hydrochloridu se vyvíjí po 1 minutě a nejvyšší účinnosti dosahuje po 15 minutách. Trvání léku trvá až 12 hodin.

Po lokální aplikaci oxymetazolinu je v krevní plazmě hydrochlorid prakticky nedetekovatelný.

Jmenování

Lék patří do skupiny alfa-adrenergních agonistů, obsahuje oxymetazolin - vazokonstriktor, jehož účinek je zaměřen na zúžení kapilár a snížení krevního toku v cévách. Používá-li se k instilaci spojivkového vaku, pomáhá zmírnit otok spojivky. Výrobek začne působit přibližně za čtvrt hodiny po postřiku a pokračuje ve své práci po dobu asi 6-8 hodin.

Afrin je k dispozici nejen ve formě kapek, ale také ve formě spreje.

Indikace, pro které lze sprej použít, zahrnují:

  • rýma různé povahy (alergická i infekční a zánětlivá);
  • sinusitida;
  • eustachitida (zánět ve sluchové trubici);
  • senná rýma.

Může být také použit pro zánět spojivek alergické a neinfekční povahy, například způsobený podrážděním prachem, větrem, sluncem, otokem spojivky..

Indikace pro použití

Sprej "Afrin" se doporučuje použít, pokud se po předchozí konzultaci s lékařem objeví následující příznaky:

  • Zánětlivé procesy vyskytující se ve sliznici nosní dutiny, které jsou doprovázeny otokem nosních cest, obtížemi při nosním dýchání, výskytem velkého množství hlenu. Příčinou zánětlivých procesů mohou být různé viry i alergické reakce..
  • Vasomotorická rinitida, která je primárně způsobena různými poruchami neuroreflexních mechanismů, v tomto případě jsou dráždivé - studený vzduch, štiplavý zápach atd..
  • Eustachite.

Uvolněte formuláře a ceny

Afrin vyrábí německá farmaceutická společnost Bayer. Uvolňovací forma - nosní sprej.

Lék je k dispozici v uzavřené neprůhledné láhvi o objemu 23 ml. Nádoba je vybavena rozprašovacím zařízením, které je uzavřeno ochranným víčkem.

Některé matky žádají Afrina o kapky v lékárně. Lék není v této formě k dispozici.

Sprej se dá snadno a pohodlně aplikovat (na rozdíl od kapek). Stačí postříkat lék do nosu dítěte, aniž by bylo nutné, aby si lehl s hlavou odhodenou dozadu. Také při použití spreje je obtížné předávkovat. Výrobci dávají stále více přednost této dávkové formě..

Sprej je k dispozici ve třech verzích. V každé z nich je účinnou látkou oxymetazolin-hydrochlorid a hlavní rozdíly spočívají v dalších složkách:

  • Afrin (normální, klasický);
  • Afrin Extro (kompozice navíc obsahuje eukalyptus, menthol a gáfor);

Spray Extra se používá při komplexní léčbě sinusitidy, frontální sinusitidy, sphenoiditidy a dalších typů sinusitidy.

  • Afrin Moisturizing (má další hydratační účinek, je vhodný pro malé pacienty, jejichž nosní sliznice vyschne).

Afrin je droga, která nemá zvláštní formu uvolnění pro děti.

Léky si můžete koupit v lékárně bez lékařského předpisu. Průměrná cena za lék je 210 rublů.

Důležité! Existuje Afrin Pure Sea, které se liší od obvyklých Afrin v mechanismu působení a indikací. Nepleťte si je!
Afrin Pure Sea je sterilní mořská voda obohacená stopovými prvky pro výplachy nosu.

Produkt lze použít pro kojence od druhého týdne života. Nevztahuje se na vazokonstriktor, i když má podobné jméno. Vyrábí ji stejná německá společnost Bayer.

Afrin Pure Sea je sterilní mořská voda obohacená stopovými prvky pro výplach nosu. Produkt lze použít pro kojence od druhého týdne života. Nevztahuje se na vazokonstriktor, i když má podobné jméno. Vyrábí ji stejná německá společnost Bayer.

Aerosol Clean Sea je určen k čištění nosních cest.

Vedlejší efekty

Léková terapie je snadno tolerovatelná, výsledné vedlejší účinky jsou krátkodobé mírné povahy. Pokyny výrobce popisují následující negativní jevy, ke kterým dochází při překročení dávky nebo překročení doby používání:

  1. Lokální reakce - sucho v krku, ústní dutina; pálení nebo suchost v nosních pasážích, kýchání; lokální kožní reakce.
  2. Systémové reakce - nespavost, zvýšená úzkost, zvýšený krevní tlak, nevolnost, bušení srdce, bolesti hlavy a závratě.
  3. Při dlouhodobém používání - atrofie nosní sliznice, tachyfylaxe, reaktivní hyperémie.

Jak droga funguje

K dispozici je také Afrin Moisturizing Spray. Obsahuje glycerin. Může být použit k nadměrné suchosti sliznice.

Účinnějším sprejem je Afrin Extro, jehož složení obsahuje další látky, které zvyšují účinek terapeutického účinku léčiva.

V důsledku vasokonstrikčního účinku dochází ke snížení otoku, uvolnění sliznice, snížení produkované sekrece a výtoku z nosu se zbaví.

Jak již bylo zmíněno, oxymetazolin patří do skupiny adrenostimulancií alfa receptoru. To znamená, že přitahuje hormon adrenalin do postižené oblasti. Díky tomu se průměr kapilár zužuje a propustnost stěny cévy se snižuje. Výsledkem tohoto jevu je odstranění pocitu nosní kongesce, proces produkce hlenu je inhibován. Podobný účinek se vyskytuje v paranazálních dutinách, takže léčivo lze předepsat na sinusitidu, frontální sinusitidu a další formy sinusitidy.

Hydratační účinek je způsoben pomocnými složkami. První je makrogol, který může absorbovat hodně vlhkosti. Druhým je glycerol. Je to olejovitá látka, která zakrývá sliznici ve velmi tenké vrstvě. Díky této akci je eliminováno podráždění, jsou prováděny ochranné funkce, které zabraňují podráždění nosní sliznice suchým a znečištěným vzduchem..

Další výhodou je přítomnost pomocných látek v kombinaci, které brání léku vytékat dolů po zadní části hrtanu. V důsledku toho se zvyšuje účinnost místního účinku léku a také se snižuje pravděpodobnost rozvoje atrofické laryngitidy nebo faryngitidy..

Způsob aplikace

Lék Afrin, prodávaný v lékárnách, se používá pro intranasální (nazální) použití u dětí starších 6 let a dospělých.

Obecná doporučení pro použití léku by měla být použita pouze v případech, kdy neexistují žádná jiná opatření od ošetřujícího lékaře.

Před použitím léku musí být lahvička s obsahem dobře protřepána a v případě prvního použití nové lahve dvakrát nebo třikrát kliknout, aby se „kalibrovala“.

Dětem starším 6 let a dospělým se doporučuje podat 2-3 injekce Afrinu do každé nosní pasáže. Interval mezi aplikacemi by měl být nejméně 10–12 hodin u dětí a 3krát denně u dospělých.

Doporučená dávka nesmí být překročena.

Doporučuje se, aby léčba obsahující oxymetazolin-hydrochlorid léčiva byla omezena na 5 dnů.

Výdej lékáren: OTC lék.

Podmínky a doba skladování: není vyžadováno dodržování zvláštního teplotního režimu pro skladování Afrin, hlavním požadavkem je, aby teplota v místnosti neměla přesáhnout 25 ° C. Skladovatelnost je 2 roky od data výroby.

Analogy drogy Afrin v lékárnách: Galazolin, Xymelin, Rinosprey, Farmazolin, Sanorin, Xilen, Otrivin, Dlyanos, Grippostad Rino, Naftizin.

Jak droga funguje

Díky svým vazokonstrikčním vlastnostem tento nosní čistič zmírňuje otoky, snižuje množství sekretovaných sekretů a pomáhá vyrovnat se s příznaky nachlazení. Je pozoruhodné, že účinek oxymetazolinu se nevztahuje pouze na nosní pasáže, ale také na paranazální dutiny - proto je tento lék zahrnut do komplexní terapie frontální sinusitidy, sinusitidy a dalších forem sinusitidy.

Makrogol, glycerol - složky Afrinu, které hydratují, vyživují, chrání nosní sliznici před vyschnutím. Afrin Extra díky přítomnosti eukalyptu, gáforu, mentolu dráždí chladové receptory trigeminálního nervu, poskytuje dlouhodobý pocit chlazení na nosní sliznici.

Funkce:

V produktové řadě Afrin existuje několik léků. Všechny z nich jsou zastoupeny sprejem a obsahují oxymetazolin v koncentraci 0,05% jako hlavní složku (každý mililitr těchto léčiv jej obsahuje v dávce 0,5 mg), ale složení inaktivních složek těchto léčiv je mírně odlišné, což ovlivňuje jejich terapeutický účinek.

  • „Afrin“ se prodává v červeném balení, které výrobce nazývá „originální“. Je to gelovitá bělavá kapalina s citrusovou vůní, umístěná v neprůhledné plastové lahvi o objemu 15 ml.
  • Afrin Extra je v zelené krabici. Taková bílá hustá kaše má charakteristickou vůni eukalyptu a mentolu. Rovněž se prodává v 15 ml plastových lahvích, které mají vydávací rozprašovač a ochranné víčko..
  • Přípravek "Afrin Moisturizing" má modrý rámeček. Uvnitř je plastová stříkací láhev obsahující 15 ml bílé gelové suspenze, která voní citrusem.

Všechny typy léčiv obsahují jako pomocné složky dihydrát edetátu disodného, ​​makrogol 1450, hydrogenfosforečnan sodný, roztok benzalkoniumchloridu a dihydrogenfosforečnan sodný, jakož i karmelózu sodnou, čištěnou vodu, mikrokrystalickou celulózu, povidon K-29 a benzylalkohol.

Original a Hydratizer také obsahují citronovou příchuť. Složení prostředků Extra zahrnuje navíc cineol, polypropylenglykol, levomentol a kafr. Další pomocnou složkou přípravku „Zvlhčování Afrinem“ je glycerin.

Afrin, kontraindikace

Nedoporučuje se užívat lék, pokud má pacient přecitlivělost na jednu ze složek léku, s atrofickou rinitidou, během těhotenství a kojení, s CHF a těžkou arytmií a ateleslerózou, během arteriální hypertenze a thyrotoxikózy. U pacientů s diabetes mellitus, chronickým selháním ledvin a glaukomem s uzavřeným úhlem je vhodné nepředepisovat léčbu lékem také pro děti do šesti let, jako oční kapky.

Afrin vedlejší účinky

Během používání tohoto léku může na sliznicích nosní dutiny docházet k přechodné suchosti a pálení, pocit suchosti v ústech a krku, časté kýchání. Někdy dochází ke zvýšení krevního tlaku, úzkosti, nevolnosti a závratě, bolestem hlavy, palpitacím a poruchám spánku ve formě nespavosti..

Pokud je léčivý přípravek používán dlouhou dobu, může se objevit tachyfylaxe, hyperémie sliznic a atrofie sliznic nosní dutiny..

Během užívání léčiva pro léčbu očí byly pozorovány projevy mydriázy, podráždění spojivek a okolních tkání, vyskytly se případy odtažení očních víček.

Dávkování afrinů

Předepisujte lék pro nasální použití u dospělých a dětí ve věku 12 let. Nastříkejte 1-2 kapky do nosních cest samostatně, ne více než třikrát denně, nebo proveďte 2-3 injekce do každého nosního kanálu asi třikrát denně..

Lék pro děti ve věku 6-12 let, lék se vstřikuje jednou do nosních cest samostatně.

V případě stagnující spojivky a otoků se do každé spojivkové vaky vštípí 1-2 kapky zvlášť. Užívání léku může být v případě potřeby zvýšeno až čtyřikrát denně. Pokud příznaky onemocnění přetrvávají i po 5 dnech, měli byste se poradit se svým lékařem o dalším použití kapek nebo spreje.

Cena afrin

Cena léku Afrin závisí na zemi výrobce a regionu, ve kterém je prodáván, a na jeho formě uvolnění, takže skutečná cena léku by měla být zkontrolována v místních lékárnách. Přibližná cena léku je od 163 rublů. až 278 rublů.

Recenze Afrin

V práci začaly oči mého manžela kvůli jeho příliš zaprášené práci hodně bolet. Ani brýle nepomohly. Oči byly neustále červené a velmi vodnaté, začal se objevovat zánětlivý proces a my jsme museli jít k ošetřujícímu lékaři, který předepsal použití kapek. Manžel začal používat kapky neustále po dobu pěti dnů, a jeho problém zmizel, jeho oči byly jasné a bez zarudnutí a roztržení. Po ošetření chodí v pracovní době pouze ve speciálních brýlích, aby chránil oči. Tento lék lze považovat za skutečně účinný při léčbě očních chorob..

Další doporučení

Použití afrinového spreje pro léčbu rýmy u dětí starších než 6 let v dávce pro dospělé je spojeno se zvýšenou absorpcí hlavní účinné složky léčiva do krve. To může zase způsobit celé spektrum vedlejších účinků - nevolnost, zvracení, tachykardii, poruchy trávení, alergické reakce atd..

V tomto ohledu se při boji s dětskou rýmou pomocí tohoto aerosolu doporučuje přísně dodržovat léčebný režim předepsaný pediatrem.

Afrin má mírný depresivní účinek na centrální nervový systém, proto se v průběhu terapeutického cyklu mohou u pacientů vyskytnout špatná koordinace a zpomalení jejich reakcí. To by měli brát v úvahu řidiči a ti, jejichž práce souvisí se správou složitých mechanismů..

Výběr dávkování a schéma použití Afrinu k léčbě dětské rýmy by měl provádět pediatr.

Sprej lze zakoupit v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu, lék musí být použit do šesti měsíců od otevření lahvičky. Skladujte aerosol na chladném místě mimo dosah dětí.

Analogy levnější

Dnes mnoho farmaceutických společností vyrábí vazokonstrikční kapky na bázi oxymetazolinů. Proto si v každé lékárně můžete vyzvednout levnější analog Afrin, například:

  • Nesopin;
  • Nazivin;
  • Sialor Reno;
  • Knoxprey;
  • Oxyfrin a další.

Nejlevnější lékovou variantou je domácí droga Oxymetazolin.

speciální instrukce

Stojí za to vzít si lék sami déle než 3-5 dnů. Pokud potřebujete delší použití, měli byste se určitě poradit s lékařem.

Pozornost! Vyplňte oči, abyste vyloučili zarudnutí způsobené dlouhodobou prací u počítače, nocí bez spánku atd. důrazně odrazuje. To je plné vývoje nežádoucích důsledků a komplikací..

Droga neovlivňuje schopnost řídit vozidla nebo mechanismy, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti.

Pokud se však vyskytnou nežádoucí účinky ve formě závratě nebo zvýšeného krevního tlaku, měli byste tuto aktivitu opustit, dokud se stav normalizuje..

Předávkovat

Zavedení předávkování lékem nebo jeho požití vede k:

  • nevolnost a zvracení;
  • modré zabarvení kůže;
  • horečka;
  • tachykardie, arytmie, hypertenze;
  • inhibice centrálního nervového systému, která vede k nespavosti, bradykardii, zástavě dýchání, sníženému tlaku;
  • psychologické poruchy.

V případě předávkování vyhledejte lékařskou pomoc a zajistěte symptomatickou léčbu.

Lékové interakce

Jakékoli africké nosní kapky snižují rychlost působení lokálních anestetik, ale prodlužují dobu jejich účinku..

To je třeba vzít v úvahu při přípravě před operací, například při propíchnutí maxilárních dutin.

Pamatovat si! Abyste se vyhnuli závislosti a vedlejším účinkům, neměli byste současně používat Afrin s jinými vazokonstrikčními drogami..

A kombinace léků s inhibitory MAO, některými antidepresivy a maprotilinem vyvolává zvýšení krevního tlaku.

Podmínky výdeje z lékáren

Lék je volně distribuován ze sítě lékáren bez lékařského předpisu.

Podmínky a období skladování

Tento léčivý přípravek se uchovává při teplotě 2 až 30 ° C. Může být použit do 5 let od data výroby.

Jak vyměnit lék

Mnoho vazokonstrikčních léků má podobný účinek jako Afrin..

V kompozicích analogů je hlavní účinnou látkou oxymetazolin hydrochlorid. Tyto léky se nepoužívají k léčbě dětí mladších 6 let a nepoužívají se déle než tři dny v řadě bez souhlasu lékaře. Mezi fondy této skupiny patří:

  • Nazol. Usnadňuje dýchání nosem s rýmou, nachlazením a virovými patologiemi a také s sinusitidou. Průměrná cena - 175 rublů.
  • Oxymetazolin. Používá se pro podobné indikace. Cena léku závisí na formě uvolňování. Průměrná cena spreje je 200 rublů, kapky stojí až 50 rublů.
  • Vicks Active Sinex. Průměrná cena - 275 rublů.

Níže uvedený seznam obsahuje fondy s podobným účinkem, ale s jiným složením. Xylometazolin je v nich hlavní složkou:

  • Snoop. K dispozici ve dvou koncentracích. Sprej 0,05% je vhodný pro děti od 2 let a 0,1% se používá k léčbě dětí starších 6 let. Průměrné náklady - 130 rublů.

Analog Afrin - Snoop - vasokonstriktor s mořskou vodou.

  • Tizine. V závislosti na koncentraci je vhodný pro děti od 2 let nebo přes 6 let. Stojí to v průměru 115 rublů.
  • Lék je k dispozici ve formě spreje a kapek. Je předepsán pro děti od 2 let. Průměrná cena kapek je 35 rublů, sprej stojí až 120 rublů.
  • Xylin. Povoleno k použití pro děti od 2 let. Lék se nepoužívá déle než 5 po sobě následujících dnů. K dispozici ve formě kapek, stojí až 40 rublů. a ve formě spreje, jehož cena je asi 80 rublů.
  • Otrivin. K dispozici jako kapky a spreje. Schváleno pro použití při léčbě kojenců po konzultaci s lékařem. Existuje lék stejného jména, Otrivin Baby, určený k mytí dětského nosu. Průměrná cena běžné drogy je 150 rublů a pro děti 250 rublů.

Analog Afrin - Otrivin.

Složení přípravku

Základem vasokonstrikčního spreje Afrin je alfa-adrenostimulační oxymetazolin, který vám umožní zbavit se otoků a zánětů nosohltanu po dobu 10 až 12 hodin. Oxymetazolin je účinná látka. Díky tomu je efekt spreje cítit během minuty po aplikaci.

Kromě oxymetazolinu obsahuje sprej látky, jejichž účelem je zvýšit viskozitu roztoku po vstupu do nosní dutiny, tj. tekutina, když vstoupí do nosní dutiny, se po kontaktu s mukózní membránou promění v gel, díky čemuž oxymetazolin nevstupuje do krku, a proto nevychází ven. To vše slouží jako obrovská výhoda spreje „Afrin“ oproti jiným „standardním“ lékům, které jsou založeny na vodných roztocích..

Také složení spreje zahrnuje sloučeniny: glycerol a makrogol. Slouží k další zvlhčení nosní sliznice, což je výhoda oproti jiným řešením, protože tyto sloučeniny zabraňují vysychání nosní sliznice.

Aromatický komplex obsažený ve spreji sestává z mentolu, gáforu a cineolu, které snižují dýchací potíže.

Indikace afrinského spreje pro použití

Abstrakt doporučuje používat Afrin jako prostředek symptomatické terapie pro:

  • rinitida infekční a zánětlivé povahy;
  • sinusitida;
  • otitida a eustacheitida.

Lék se tedy používá hlavně pro nachlazení..

U alergií se používá jen zřídka, zejména v naléhavých případech, kdy je nutné rychle odstranit příznaky alergické reakce, která se projevila.

V jiných případech, zejména u senné rýmy, je její zavedení nevhodné, protože pokud se používá po celou dobu uchování příznaků patologie, nevyhnutelně se vyvine vazomotorická rinitida, která bude muset být léčena po dlouhou dobu, někdy dokonce i chirurgickým zákrokem.

Podobná situace je u ostatních typů sinusitidy. V takových případech je léčba zvolena individuálně lékařem, který bude schopen správně korelovat možné riziko a pravděpodobný přínos plynoucí z použití vazokonstrikčního léku..

Názor na lék

Při výběru léku není cena hlavním faktorem. Mnoho pacientů se řídí recenzemi lidí, kteří drogy užili. Co říkají pacienti o tomto spreji? Recenze drogy jsou většinou pozitivní. Pacienti jako tlusté řešení, které nestéká podšívkou krku. Někteří lidé po použití Afrin hlásí příjemný „chladivý“ efekt. Poměr cena-kvalita uspokojuje většinu.

Existují však i negativní recenze. Pacienti si nejčastěji stěžují na alergické reakce a pocit pálení po použití léku. Pacienti jsou také zmateni vysokou cenou kapek (koneckonců, naftazin stojí 4krát méně). Existují recenze, které obviňují Afrina z neefektivnosti.

Ale každému jeho vlastní. Afrinská medicína má originální složení a cena za ni odpovídá jejím schopnostem. Konec konců, ne všechny vasokonstrikční kapky mají 12hodinový účinek..

Afrin je tedy moderní účinný lék na léčbu rýmy. Cena odpovídá kvalitě léčivého přípravku a obchodní značce kapek (společnost Bayer).