loader

Hlavní

Spála

Adrianol - návod k použití

NÁVOD

o lékařském použití drogy

Registrační číslo: P N013655 / 01-140308

Obchodní název léčiva: Adrianol ®

Mezinárodní nechráněné jméno (INN): trimazolin + fenylefrin

Dávková forma: nosní kapky

Složení:
Účinná látka: fenylefrin hydrochlorid - 1 mg, grimazolin hydrochlorid - 1,5 mg.
Pomocné látky: methylcelulóza M.N.V. 10000, fenylmertuť boritan (II), ethanol 96%, glycerol, vodný amoniak, monohydrát kyseliny citronové, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​čištěná voda.

Popis: čirý, bezbarvý nebo slabě nažloutlý roztok.

Farmakoterapeutická skupina:

Farmakoterapeutická skupina:

ATX kód R01AB01

Farmakologické vlastnosti
Fenylefrin a trimazolin jsou vazokonstriktory, které mají lokálně aplikovanou dekongesivní účinek na nosní sliznici.
Snížení slizničního edému vede k normalizaci nazálního dýchání a ke snížení tlaku v paranazálních dutinách a středním uchu. Viskózní konzistence roztoku prodlužuje dobu působení léčiva.

Indikace pro použití
Akutní a chronická rýma, sinusitida.
Používá se jako pomocný dekongestant při diagnostických a chirurgických výkonech.

Kontraindikace
Individuální přecitlivělost, thyrotoxikóza, feochromocytom, glaukom, závažné poškození ledvin, arteriální hypertenze, ischemická choroba srdeční, atrofická rinitida, ateroskleróza obecně, děti do 7 let.
S opatrností: Vzhledem k obsahu ethanolu ve složení léku je třeba postupovat opatrně při předepisování pacientům: s onemocněním jater, mozku, alkoholismu, epilepsií, stejně jako s dětmi, těhotnými ženami a během kojení.

Způsob podání a dávkování
Dospělí a děti od 7 let: 1-3 kapky v každém nosním kanálu 4krát denně.
Trvání léku není delší než jeden týden, pak je nutné přestávku na několik dní.

Vedlejší účinek
Pálení, bolestivost nebo suchost nosní sliznice, edém nosní sliznice, hojný výtok, nevolnost, závratě, bolesti hlavy, zhoršená citlivost chuti, tachykardie, zvýšený krevní tlak (BP), alergické reakce. Při dlouhodobém používání - rýma, nosní kongesce, atrofie nosní sliznice.

Předávkovat
Příznaky: únava, závratě, nevolnost, nespavost, zvýšený krevní tlak, tachykardie, horečka, šok, reflexní bradykardie.

Interakce s jinými léčivými přípravky
V kombinaci s antidepresivy a inhibitory monoaminooxidázy (MAO) se zvyšuje riziko hypertenze.

speciální instrukce
Nepoužívejte současně s inhibitory MAO a do 10 dnů po skončení jejich použití. Při delším používání se závažnost vazokonstrikčního účinku postupně snižuje (jev tachyfylaxe), proto by se neměl dlouhodobě používat, například u chronické rýmy.

Formulář vydání
Nosní kapky.
10 ml v láhvi s vysokou hustotou z polyethylenu se šroubovacím uzávěrem z polyethylenu s vysokou hustotou. 1 láhev s návodem k použití v krabici.

Podmínky skladování
Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.
Udržujte mimo dosah dětí!

Skladovatelnost
3 roky.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky výdeje z lékáren
Na předpis

Jméno a adresa výrobce
JSC KhFZ "Zdravle"
Leskovac, Srbsko 16000 Leskovac, Vlaikova 199.

Odeslat nároky na:
Zastoupení JSC "Actavis":
Rusko 127018, Moskva, Suschevsky Val st., 18.

Návod k použití Adrianol ® (Adrianol ®)

Držitel rozhodnutí o registraci:

Kontakty pro dotazy:

Účinné látky

Lékové formy

reg. Č.: P N013655 / 02 od 14.03.08 - Neurčitě Datum opětovné registrace: 09.03.16
Adrianol®
reg. No: P N013655 / 01 od 14.03.08 - Neurčitě Datum opětovné registrace: 09.03.16

Uvolňovací forma, balení a složení léčiva Adrianol®

Nosní kapky (pro děti) ve formě čirého, bezbarvého nebo mírně nažloutlého roztoku.

1 ml
hydrochlorid fenylefrinu0,5 mg
hydrochlorid lerimazolinu0,5 mg

Pomocné látky: methylcelulóza M.N.V. 10 000 - 1,32 mg, benzalkóniumchlorid - 0,2 mg, glycerol - 0,015 mg, monohydrát kyseliny citronové - 5,72 mg, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného - 8,11 mg, čištěná voda - do 1 ml.

10 ml - polyethylenové kapací lahve (1) - kartonové obaly.

Nosní kapky ve formě čirého, bezbarvého nebo mírně nažloutlého roztoku.

1 ml
hydrochlorid fenylefrinu1 mg
hydrochlorid lerimazolinu1,5 mg

Pomocné látky: methylcelulóza M.N.V. 10 000 - 2,9 mg, benzalkoniumchlorid - 0,2 mg, glycerol - 0,03 mg, monohydrát kyseliny citronové - 5,72 mg, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného - 8,11 mg, čištěná voda - do 1 ml.

10 ml - polyethylenové kapací lahve (1) - kartonové obaly.

farmaceutický účinek

Fenylefrin a lerimazolin jsou vazokonstriktory, které mají lokálně aplikovanou dekongestivní účinek na nosní sliznici. Snížení slizničního edému vede k normalizaci nazálního dýchání a ke snížení tlaku v paranazálních dutinách a středním uchu. Viskózní konzistence roztoku prodlužuje dobu působení léčiva.

ADRIANOL

  • Indikace pro použití
  • Způsob aplikace
  • Vedlejší efekty
  • Kontraindikace
  • Těhotenství
  • Interakce s jinými léčivými přípravky
  • Předávkovat
  • Podmínky skladování
  • Formulář vydání
  • Složení

Adrianol - kombinovaný lék k léčbě onemocnění nosních cest.
Fenylefrin a trimazolin jsou vazokonstriktory, které mají lokálně aplikovanou dekongesivní účinek na nosní sliznici. Snížení slizničního edému vede k normalizaci nazálního dýchání a ke snížení tlaku v paranazálních dutinách a středním uchu. Viskózní konzistence roztoku prodlužuje dobu působení léčiva.

Indikace pro použití

Lék Adrianol se používá pro akutní a chronickou rýmu, sinusitidu.
Používá se jako pomocný dekongestant při diagnostických a chirurgických výkonech.

Způsob aplikace

Dospělí a děti od 7 let: 1-3 kapky Adrianolu v každé nosní pasáži 4krát denně.
Trvání léku není delší než jeden týden, pak je nutné přestávku na několik dní.

Vedlejší efekty

Pálení, bolestivost nebo suchost nosní sliznice, edém nosní sliznice, hojný výtok, nevolnost, závratě, bolesti hlavy, zhoršená citlivost chuti, tachykardie, zvýšený krevní tlak (BP), alergické reakce.
Při dlouhodobém používání - rýma, kongesce nosu, atrofie nosní sliznice.

Kontraindikace

Kontraindikace při používání léku Adrianol jsou: zvýšená individuální citlivost, thyrotoxikóza, feochromocytom, glaukom, těžké poškození ledvin, arteriální hypertenze, ischemická choroba srdeční, atrofická rinitida, obecná ateroskleróza, děti do 7 let věku.
S opatrností: vzhledem k obsahu ethanolu ve složení léku je třeba postupovat opatrně při předepisování pacientům: s onemocněním jater, mozku, alkoholismu, epilepsie, dětí, těhotných žen a během kojení.

Těhotenství

Nejsou k dispozici žádné klinické zkušenosti a údaje o bezpečnosti kapek Adrianolu během těhotenství.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Adrianol v kombinaci s antidepresivy a inhibitory monoaminooxidázy (MAO) zvyšuje riziko hypertenze.
Nepoužívejte současně s inhibitory MAO a do 10 dnů po skončení jejich použití. Při delším používání se závažnost vazokonstrikčního účinku postupně snižuje (jev tachyfylaxe), proto by se neměl dlouhodobě používat, například u chronické rýmy.

Předávkovat

Příznaky: únava, závratě, nevolnost, nespavost, zvýšený krevní tlak, tachykardie, horečka, šok, reflexní bradykardie.

Podmínky skladování

Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.
Udržujte mimo dosah dětí!

Formulář vydání

Adrianol - nosní kapky.
10 ml v láhvi s vysokou hustotou z polyethylenu se šroubovacím uzávěrem z polyethylenu s vysokou hustotou. 1 láhev s návodem k použití v krabici.

Adrianol nosní kapky pro děti

Lékaři ORL ve své praxi často předepisují nosní kapky s vazokonstrikčním účinkem, mezi nimiž je i léčivo Adrianol. Lze ji však použít k léčbě dětí?

Formulář vydání

Adrianol se vyrábí v kapalné formě v polyethylenových lahvích s 10 ml kapátkovým uzávěrem. Roztok uvnitř láhve je průhledný. Je obvykle bezbarvá, ale může mít mírně nažloutlý odstín..

Složení

Hlavní složky kapek Adrianolu jsou 2 sloučeniny:

  • Fenylefrin.
  • Trimazolin.

V závislosti na koncentraci těchto látek je Adrianol nabízen ve dvou variantách:

  • Nosní kapky. Každý mililitr tohoto léčiva obsahuje 1,5 mg trimazolinu a 1 mg fenylefrinu..
  • Nosní kapky pro děti. Jeden mililitr takového léčiva obsahuje 0,5 mg výše uvedených účinných látek.

Pomocnými složkami obou typů kapek Adrianolu jsou voda, monohydrát kyseliny citronové, glycerol a methylcelulóza, jakož i hydrogenfosforečnan sodný a benzalkoniumchlorid.

Provozní princip

Adrianol patří do skupiny vazokonstrikčních léků, které se používají lokálně. Její aktivní složky jsou adrenergní agonisté - látky, které aktivují adrenergní receptory v lidském těle (zejména alfa-1 receptory nosní sliznice). Takové sloučeniny působí na cévní stěny a jejich hladké svaly, v důsledku čehož se cévy zužují..

Podívejte se na program Dr. Komarovského, který diskutuje o výhodách a nevýhodách vasokonstrikčních kapek pro děti:

Pod vlivem Adrianolu je snížena produkce sekrece v nosní dutině a je eliminován otok sliznice, čímž se usnadňuje dýchání nosem. Kromě toho je snížen průtok krve do dutin. Pro takové účinky je Adrianol označován jako antikoncepční léčiva (decongestants).

Indikace

Adrianol je nejčastěji předepisován pro rýmu a zánět vedlejších nosních dutin. Léčba se doporučuje jak pro akutní formu těchto nemocí, tak pro chronický zánět. Lékaři také používají Adrianol během chirurgických nebo diagnostických výkonů v nosní dutině, například při odstraňování adenoidů.

V jakém věku je dovoleno brát?

Nosní kapky Adrianol se nepoužívají k léčbě dětí mladších 7 let. Dětská verze kapek se sníženou dávkou účinných látek se může používat o něco dříve - od tří let. Adrianol se nedoporučuje po dobu 3 let.

Kontraindikace

Droga se nepoužívá v takových případech:

  • Pokud existuje nesnášenlivost některé z jejích složek.
  • S atrofickou rýmou.
  • S glaukomem.
  • Se závažnými renálními patologiemi.
  • S tyreotoxikózou.
  • Pokud má dítě feochromocytom.
  • Se zvýšeným krevním tlakem.

Nedoporučuje se používat Adrianol během těhotenství ani pro kojící matky. Studie vlivu jeho účinných látek na vývoj plodu a novorozence nebyly provedeny, proto se zvyšuje riziko možných negativních reakcí dítěte. Někteří lékaři současně dovolují užívání Adrianolu ve třetím trimestru, přičemž zdůrazňují, že účinek léku je pouze lokální.

Vedlejší efekty

Po zavedení Adrianolu do nosní dutiny je taková lokální reakce možná:

  • Mukózní edém.
  • Pálení.
  • Bolest v nose.
  • Pocit sucha v nose.
  • Bohatý výtok z nosu.
  • Ztráta citlivosti chuti.

Návod k použití přípravku také informuje o možných systémových nežádoucích účincích, které jsou spojeny s bolestmi hlavy, rychlým pulsem, vysokým krevním tlakem, alergiemi, nevolností, závratěmi..

Používáte-li Adrianol příliš dlouho, ohrožuje to výskyt nazální kongesce a rozvoj rýmy. Vedlejším účinkem použití takového léčiva déle než týden je mukózní atrofie v nosní dutině..

Návod k použití a dávkování

  • Kapky Adrianolu pro děti se používají ve věku nad 3 roky v dávce 2 kapek do každé nosní dírky. Lék se vstřikuje do nosní dutiny třikrát denně..
  • Od 7 let můžete používat nosní kapky Adrianol doporučené pro dospělé. Takové léčivo se podává 4krát denně a jedna dávka může být jedna až tři kapky pro každý nosní průchod..
  • Lék by měl být používán při léčbě rýmy nebo sinusitidy ne déle než 7 dní. Toto omezení je spojeno s postupným snižováním terapeutického účinku. Pokud je léčivo plánováno na další použití, může nosní instilace pokračovat po několika dnech, kdy je obnovena citlivost na účinné látky Adrianolu.

Předávkovat

Pokud v dětství překročíte dávkování kapek, povede to k:

  • Nevolnost.
  • Závrať.
  • Tachykardie.
  • Únava.
  • Nespavost.
  • Vysoký krevní tlak.
  • Zvýšená teplota.
  • Reflexní zpomalení pulsu.
  • Šokovat.

Interakce s jinými drogami

Adrianol by neměl být používán ve spojení s inhibitory MAO, protože tato kombinace léků zvýší krevní tlak. Z tohoto důvodu se nazální kapání s Adrianolem nedoporučuje po dobu deseti dnů po použití inhibitorů MAO. Riziko hypertenze se také zvyšuje při současném podávání Adrianolu a antidepresiv.

Podmínky prodeje

K zakoupení kapek Adrianolu v lékárně není nutný lékařský předpis, je však žádoucí odborná pomoc. Průměrná cena balíčku kapek pro děti je 110 rublů.

Podmínky skladování a trvanlivost

Adrianol by se měl použít před uplynutím doby použitelnosti, která je 3 roky. Skladujte lék doma při teplotě nepřesahující + 25 ° C. Místo, kde je přípravek uchováván, by nemělo být příliš vlhké. Neuchovávejte Adrianol na přímém slunci. Je také důležité postarat se o nedostupnost léku pro malé děti..

Recenze

Ve většině případů jsou rodiče spokojeni s použitím Adrianolu v dětství. Jejich recenze na lék jsou většinou pozitivní. Matky potvrzují, že se Adrianol dobře vyrovnává s nosní kongescí, která přináší velké nepohodlí dítěti s rýmou.

Účinek léku je zaznamenán téměř okamžitě po zavedení kapiček do nosu, po kterém může dítě bez problémů bezpečně jíst a usnout. Mezi výhody Adrianolu patří nízká cena léku. Pokud jde o nedostatky, mnoho matek si stěžuje na nepohodlný dávkovač v lahvi a na zvyknutí na drogu, proto musí být trvání léčby omezeno.

Analogy

Adrianol můžete nahradit léky ze skupiny adrenergních agonistů, které se také používají ke zúžení cév v nosní sliznici. Analog Adrianolu lze nazvat:

  • Vibrocil. Kromě fenylefrinu obsahuje tento lék blokátor histaminových receptorů dimethinden, proto jej lze použít k alergické rýmě. Agent v kapkách lze předepsat od narození a Vibrocil ve formě spreje - pro děti starší 6 let.
  • Evkazolin Aqua. Tento sprej obsahující xylometazolin se používá od šesti let.
  • Nazivin. Tento lék na bázi oxymetazolinu je dostupný v kapkách s různými koncentracemi a také ve formě nosního spreje. Kapky 0,01% se používají od narození, lék 0,025% lze použít od 1 roku a kapky a sprej 0,05% - od šesti let.
  • Knoxprey. Tento léčivý přípravek obsahuje oxymetazolin a je ve formě spreje. Používá se při léčbě dětí ve věku 6 let a starších.
  • Otrivin. Tento sprej na bázi xylometazolinu je schválen pro použití od 12 let.
  • Theiss Nazolin. Takový aerosol, jehož hlavní složkou je xylometazolin, je povolen od 6 let. V důsledku přítomnosti eukalyptového oleje v prostředku přípravek navíc zvlhčuje sliznici.
  • Sanorin. Aktivní složkou takového léčiva je nafazolin. Kapky se používají nad 2 roky a sprej - od 15 let.
  • Nazol Baby. Takové kapky obsahují fenylefrin a jsou předepsány od narození a lék s vyšší koncentrací fenylefrinu Nazol Kids se používá od 4 let věku.

Také při léčbě nachlazení můžete použít další léky, které pomáhají rychle odstranit takový zánět, například s kapkami Aqua Maris Strong nebo Marimer..

Adrianol - vazokonstrikční kapky pro nazální kongesci. Hodná alternativa k inzerovaným drogám...

Farmakodynamika a farmakokinetika

Látky fenylefrin a trimazolin jsou součástí mnoha vazokonstriktorů, protože mají decongestantní účinek na nosní sliznici. Při použití těchto nosních kapek si pacienti všimnou snížení slizničního edému, rychlé normalizace nosního dýchání a snížení tlaku v paranazálních dutinách a středním uchu. V důsledku poměrně viskózní konzistence kapek se doba trvání léku zvyšuje.

Adrianol se sinusitidou

Jedním z nejčastějších ORL onemocnění je sinusitida, tj. Zánět maxilárních nebo maxilárních dutin. Toto je zpočátku doprovázeno:

  • rýma se žlutým nebo zeleným uzlem;
  • nosní přetížení;
  • bolesti hlavy;
  • nepohodlí v oblasti postižených dutin.

Jak proces pokračuje, intenzita symptomů se zvyšuje a výstupní otvory z dutin se ucpávají, což má za následek hromadění hlenu a hnisu v nich. To způsobuje pocit plnosti v nose a silné bolesti hlavy, které se při ohýbání dále prohlubují..

Je známo, že Adrianol pomáhá odstraňovat otoky sliznice, pro kterou je předepsán pro sinusitidu. Použití kapek vám umožní zbavit se nazální kongesce a usnadnit odstranění nahromaděné sekrece z paranasálních dutin, čímž:

  • zlepšit stav pacienta;
  • zabránit vzniku komplikací;
  • připravit nosní průchody na jiné léky nebo vpichy.

Adrianol však není jediným vazokonstrikčním lékem předepsaným pro sinusitidu. Může být nahrazen jakýmkoli jiným lékem se stejnými vlastnostmi..

Analogy Adrianolu

Dnes existuje mnoho léků, jak sprejů, tak kapek, založené na fenylefrinu a tramazolinu, ale pouze v Adrianolu jsou obsaženy společně. Proto neexistují žádné kompletní analogy léku, přesto existuje mnoho léků s INN fenylefrinem. To:

  • Vibrocil;
  • Mlíčí;
  • Eden Reno;
  • Nazol Kids;
  • Alergomax atd..

Adrianol nebo Vibrocil

Obě léky obsahují silný sympatomimetický fenylefrin, ale na rozdíl od Adrianolu obsahuje Vibrocil také antagonistu receptoru H1 - dimethinden. Díky tomu přichází výsledek po použití Vibrocil velmi rychle a trvá dlouho..

Kromě toho taková kombinace aktivních složek poskytuje antialergický účinek léčiva. Proto je účinný proti alergické rýmě, ale při léčbě sinusitidy to není podstatné. Proto mohou být obě léčiva používána se stejnou účinností..

Kontraindikace pro použití

Kapky Adrianolu se nedoporučují pro:

  • zvýšená citlivost;
  • tyreotoxikóza;
  • feochromocytom;
  • glaukom;
  • vážné poškození ledvin;
  • arteriální hypertenze;
  • ischemická choroba srdeční;
  • atrofická rýma;
  • obecná ateroskleróza;
  • děti do 7 let.

Při léčbě kapek pacientů s poruchami jater a mozku, epilepsií, alkoholismem, dětmi ve věku 7 let a žen s kojením a těhotenstvím je třeba postupovat opatrně, protože roztok obsahuje ethanol.

obecný popis

V chladném období se většina lidí potýká s tak nepříjemným patologickým jevem, jako je výtok z nosu. Slizniční sekrece, intenzivně produkovaná membránou nosní dutiny, je ochrannou reakcí těla. Pomáhá vyčistit nosní dutinu škodlivých mikroorganismů, ale zároveň narušuje normální dýchání. Jak zmírnit stav?

Odborníci doporučují zahájit léčbu rýmy, když jsou detekovány první příznaky. Kapky vazokonstriktoru napomáhají dýchání nosu. Farmaceutické společnosti nabízejí velké množství takových léků. Tato kategorie fondů zahrnuje kapky "Adrianol". Poučení je uvádí jako poměrně účinný způsob, jak se zbavit nazálního přetížení na pozadí rýmy..

Lék vyrábí srbská chemická a farmaceutická společnost. Lék se také vyrábí pod značkou „Actavis“ (Island). Průměrné náklady na vazokonstrikční kapky jsou 155 - 175 rublů.

Vedlejší efekty

Při používání přípravku Adrianol se mohou nežádoucí účinky rozvinout ve formě: pálení, bolestivé pocity, suchost a otok nosní sliznice, hojný výtok, nevolnost, závratě, bolesti hlavy, poruchy chuti, tachykardie, zvýšený krevní tlak, alergické reakce. Dlouhodobé užívání často vede k rozvoji recidivující rýmy, nazální kongesce, atrofii nosní sliznice.

Když je předepsán „Adrianol“?

Instrukce doporučuje používat nosní lék na rýmu různých etiologií a sinusitidy. Kapky jsou schopny vyrovnat se s příznaky alergické rýmy. Reliéf „Adrianol“ přinese pacientům trpícím akutním respiračním virovým onemocněním. U chronické rýmy lze kapky použít pouze na krátkou dobu..

Mezi indikace pro jmenování uvedené v pokynech pro použití přípravku „Adrianol“ patří patologie, jako je čelní sinusitida, ethmoiditida, sinusitida. Kapky mohou být použity před diagnostickými postupy pro ORL orgány.

Instrukce pro aplikaci Adrianolu (způsob a dávkování)

Instrukce pro kapky Adrianol doporučuje, aby dospělí pacienti a děti od 7 let vštípili 1-3 kapky do nosních cest 4krát denně..

Trvání užívání léku by nemělo být delší než týden, po kterém je nutné si dát přestávku na několik dní.

Bylo také zjištěno, že dlouhodobé používání kapek může snížit závažnost vazokonstrikčního účinku, a proto ani při léčení chronických onemocnění není jejich dlouhodobé použití povoleno..

Farmakologické působení Adrianolu

Tento článek obsahuje informace o droze nazývané Adrianol.

Budete mít možnost zjistit, v jakých případech se látka používá, její dávkování a kontraindikace. Na konci článku si můžete přečíst recenze pacientů, kteří tento lék užili..

Adrianol je syntetický vazokonstriktor, který omezuje otok nosní sliznice vazokonstrikcí. V důsledku snížení otoků se nazální dýchání normalizuje, tlak v dutinách a středním uchu se snižuje. Vzhledem ke své viskózní konzistenci má Adrianol dlouhodobý účinek na nosní sliznici.

  • s akutní nebo chronickou rýmou;
  • se sinusitidou;
  • jako další decongestant lék pro diagnostické studie a chirurgické zásahy do laryngotorinologických orgánů.

Produkt je k dispozici ve formě nosních kapek v polyethylenové kapací lahvi o objemu 10 mililitrů se šroubovacím uzávěrem.

Lék mohou užívat jak dospělí, tak děti.

1 ml kapek pro dospělé obsahuje 1,5 mg trimazolin hydrochloridu a 1 mg fenylefrinu. 1 mililiter dítěte Adrianol obsahuje 500 mcg trimazolin-hydrochloridu a fenylefrin-hydrochloridu.

Injekční lahvičky s kapkami Adrianolu mají objem 10 ml obsahující bezbarvý, nažloutlý roztok.

Léčivo ve formě nosních kapek pro dospělé by mělo být instilováno dospělým pacientům i dětem starším 5 let, 1-3 kapky do každé nosní dírky 4krát denně.

Lék ve formě nosních kapek pro děti by měl být instilován dětem ve věkové skupině od 1 do 5 let, 2 kapky do každé nosní dírky 3x denně. U dětí mladších než jeden rok je lék předepsán 1 kapka do každé nosní dírky půl hodiny před krmením..

Trvání užívání Adrianolu není delší než 7 dní nepřetržitého užívání, po kterém musíte přestat užívat lék na několik dní. V případě dlouhodobého užívání léku se u pacienta může vyvinout závislost na něm a následně se objeví atrofická rinitida.

Nebyly zjištěny žádné významné interakce s jinými léky, nedoporučuje se však používat Adrianol ve spojení s inhibitory MAO a antidepresivy, ani po dobu 10 dnů po ukončení jejich příjmu (což zvyšuje riziko arteriální hypertenze).

Při používání Adrianolu se mohou objevit některé lokální reakce těla, zejména: pálení v nosní dutině, bolestivé pocity a zvýšená suchost sliznice. Pokud se takové vedlejší účinky vyskytnou, není třeba léčbu zrušit.

Adrianol může také vyvolat takové reakce těla, jako je zvýšený krevní tlak a zvýšený srdeční rytmus, hojný výtok z nosu, závratě, bolesti hlavy, poruchy citlivosti chuti, řada alergických reakcí.

V případě dlouhodobého užívání se může vyvinout trvalé nazální kongesce, rýma, atrofie nosní sliznice..

V případě předávkování Adrianolem se mohou objevit následující projevy: závratě, únava, nevolnost, nedostatek spánku, vysoký krevní tlak, šok, horečka, tachykardie, reflexní bradykardie.

Kontraindikace

Podle pokynů by se tento lék neměl používat v těchto případech:

  • se závažnými patologiemi ledvin;
  • v případě zvýšené individuální citlivosti na složky léčiva;
  • s feochromocytomem;
  • v případě ischemické choroby srdeční;
  • s glaukomem;
  • v případě aterosklerózy;
  • s arteriální hypertenzí;
  • s tyreotoxikózou;
  • s atrofickým typem rýmy.

Vzhledem k tomu, že Adrianol obsahuje ethanol, je nutné jej používat s mimořádnou opatrností u pacientů s patologiemi mozku, jater, epilepsie a alkoholismu.

V současné době není dostatek informací o bezpečnosti a účinnosti užívání tohoto léku během těhotenství, ani v období laktace. Na základě toho je možné v těchto případech použít lék pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře..

Adrianol by měl být skladován na místě chráněném před světlem a vlhkostí při teplotě nepřesahující 25 stupňů. Uchovávejte lék mimo dosah dětí!

Trvanlivost léku je tři roky a je k dispozici bez lékařského předpisu. Nepoužívejte produkt po uplynutí doby použitelnosti.

Náklady na lék

Náklady na Adrianol v ruských lékárnách se mohou lišit od 136 rublů do 150 rublů za 10 ml lahvičku s drogou.

V průměru cena tohoto léku na Ukrajině začíná od 105 hřiven a může dosáhnout 170 ukrajinských hřiven za láhev 10 mililitrů.

Recenze

Několik recenzí, které jsme shromáždili z internetu.

Valentine 32 let.

Tento lék jsem použil podle předpisu lékaře jako pomocný lék (mám chronickou rýmu). S důvěrou mohu říci, že tento lék je výsledkem a je celkem dobrý, jedinou nevýhodou je závislost na drogě, nelze ji dlouhodobě užívat.

Obvykle používám obvyklý lék "Nazivin", ale tentokrát to nebylo dostupné a lékárník mi poradil, abych koupil Adrianol. Před použitím jsem, jako obvykle, prostudoval návod k produktu a byl jsem znepokojen tím, že obsahuje fenirtuty boritan.

I když je to v přijatelné dávce a zdá se, že je neškodný, s tak bohatou nabídkou produktů, které dnes lékárny nabízejí, stojí za to použít produkt s rtuťovými konzervačními přípravky?

Poměrně často čelím problému nachlazení, takže nosní kapky jsou pro mě vždy důležité. Vyzkoušel jsem mnoho různých drog, ale nic nefungovalo - buď účinek drogy trval jen pár hodin, nebo jsem měl některé z vedlejších účinků. Při dalším nákupu drogy mi lékárník poradil, abych koupil Adrianol.

Zkusil jsem to a byl velmi potěšen, za prvé, droga není drahá, za druhé, opravdu mi to pomáhá, a co je nejdůležitější, nemám z ní žádné vedlejší účinky. Vřele doporučuji tento lék všem.!

Na jaře a v zimě často trpím nachlazením, které je vyvoláno chronickou sinusitidou. Šel jsem k různým lékařům, každý z nich doporučoval různé léky.

Lék má vazokonstrikční účinek, kromě toho má decongestantní, analgetický, změkčující účinek. Je praktikován pro ORL nemoci. Adrianol působí na receptory v nosní sliznici. V průběhu procesu se cévy zužují, kongesce a otoky se snižují. Objeví se snazší dýchání.

Tón cévní stěny se díky tomu zlepšuje, v nosní dutině se objevuje lumen. Kromě toho je spuštěn mechanismus pro stimulaci adrenergních receptorů (alfa a beta). Produkce norepinefrinu se zvyšuje. Dekongestantním účinkem léku je snížení přísunu krve do epitelu. Snižuje příznaky edému.

K analgetickému účinku dochází v důsledku snížení otoku a prokrvení nosní sliznice. Bolest v dutinách je zastavena. Tlak na střední ucho se snižuje, což je prevence komplikací zánětu vnitřního ucha. Změkčující účinek nastává díky husté konzistenci, která chrání sliznici před vyschnutím.

Po proniknutí do nosní dutiny je léčivo absorbováno krevními cévami. Lék funguje lokálně. Biologická dostupnost je dobrá. Maximální koncentrace nastane během dvou minut. Malé množství vstupuje do systémové cirkulace, kde podléhá metabolickým procesům. Po transformaci je látka vylučována z těla přes vylučovací trávicí systém.

Účinné složky léčiva, trimazolinhydrochlorid a fenylefrin-hydrochlorid, jsou látky, které zvyšují tón krevních cév, které při lokální aplikaci snižují otok nosní sliznice, což zase normalizuje průběh nosního dýchání a také snižuje tlak ve středním uchu a paranazálních dutinách..

Podle recenzí Adrianol zabraňuje vysychání nosní sliznice, která často doprovází rýmu a sinusitidu. V důsledku viskózní konzistence léčiva se doba působení Adrianolu několikrát zvyšuje.

Analogy

Odpovídající úroveň ATX 4:
Xymelin Extra

Léky mají podobný účinek: Vibrocil, Sinuforte, Euphorbium Compositum a Otrivin.

Aplikace v pediatrii

Rýma u dětí různého věku je mnohem častější než u dospělých. Obzvláště jsou postiženy děti se slabým imunitním systémem. Nakonec je nosní dutina neustále napadána patogeny, které jsou v prostředí. Pro nejmenší tento příznak přináší největší nepohodlí. Vzhledem k nedostatečnému normálnímu dýchání nosem se u dítěte objeví bolesti hlavy, slabost, zimnice.

Doporučuje se léčit rýmu u dětí komplexním způsobem, a ne pouze nasměrovat veškeré úsilí k odstranění samotného symptomu. Chcete-li to provést, měli byste nejprve zjistit příčinu vývoje patologického jevu. Dětské kapky „Adrianol“ pomohou zmírnit ucpání nosu. Tento pokyn vám umožňuje použít je pro symptomatickou léčbu kojenců od jednoho roku. Trvání takové terapie určuje pouze odborník. Je však třeba mít na paměti, že se nedoporučuje používat vazokonstrikční drogy déle než 7 dní..

Dospělá „verze“ drogy se smí v pediatrické praxi používat pouze tehdy, je-li dítě ve věku 7 let. Dávku volí výhradně lékař.

Recenze o Adrianol

Ve většině případů se recenze nosních kapek vyskytují v diskusích na webových stránkách lékáren a ženských fórech. Zároveň uživatelé říkají, v jakých případech začali používat Adrianol. Mnoho lidí kape tento lék na komplikovanou rýmu nebo zánět vedlejších nosních dutin, doprovázený nejen nosní kongescí, ale také hojnou nosní propustí..

Obvykle je zlepšení zaznamenáno po 3 až 4 dnech od začátku léčby, ale zároveň si pacienti umyjí nos heřmánkovým odvarem nebo solnými roztoky, které si sami připraví nebo si koupí v lékárně, například Aqua Maris.

Přestože mnoho uživatelů používá tento lék bez lékařského předpisu, nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky. Navíc si lidé často uvědomují, že použití kapek po dobu 5-6 dní postačuje k úlevě od nežádoucích příznaků..

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Použití léku není indikováno pro:

  • glaukom;
  • feochromocytóza;
  • tyreotoxikóza;
  • hypertenze;
  • Ischemická choroba srdeční;
  • ateroskleróza;
  • závažné onemocnění ledvin;
  • atrofická rýma.

Použití léčiva je samozřejmě kontraindikováno, pokud v minulosti osoba měla alergickou reakci na jakoukoli pomocnou nebo účinnou látku léku. Zdroj: nasmorkam.net

Někdy po podání Adrianolu si pacienti všimnou výskytu v nose:

Vývoj těchto příznaků není důvodem k okamžitému přerušení léčby, i když se nepohodlí zvyšuje, měli byste jej nahradit jiným. V takových případech je nutné znovu zkontrolovat správnou dávku léku podle pokynů, protože předávkování se často stává příčinou vedlejších účinků. V takových situacích, kromě nepohodlí v nose, je:

  • zvýšený krevní tlak;
  • slabost;
  • závrať;
  • nespavost;
  • nevolnost;
  • zvýšení teploty;
  • tachykardie nebo bradykardie.

Interakce s jinými léky

Nasální kapky na bázi tramazolinu a fenylefrinu nelze použít, pokud jsou jiná onemocnění léčena inhibitory MAO a antidepresivy. Důvodem je skutečnost, že společný příjem látek tohoto druhu zvyšuje riziko vzniku arteriální hypertenze..

Kromě toho byste neměli začít léčit nachlazení Adrianolem do 10 dnů po ukončení používání inhibitorů MAO (Betol, Selegelin, Pyrazidol atd.).

Uvolněte formu a složení

Adrianol je k dispozici ve formě kapek pro dospělé a děti. Obsah účinných látek - fenylefrin hydrochlorid a tramazolin hydrochlorid - se v nich liší.

Nosní kapky Adrianolu pro dospělé obsahují 1 mg hydrochloridu fenylefrinu a 1,5 mg tramazolin hydrochloridu v 1 ml. Kromě toho byly do roztoku přidány pomocné složky: bivalentní fenylmertuť boritan, methylcelulóza M.N.V. 10000, čištěná voda, monohydrát kyseliny citronové, vodný amoniak, 96% ethanol, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​glycerol. Kapky jsou baleny v 10 ml kapátkových lahvích. Lahvičky jsou umístěny v lepenkových krabicích.

Dětská verze kapek Adrianolu v 1 ml roztoku obsahuje 500 μg hydrochloridu fenylefrinu a 500 μg hydrochloridu tramazolinu. Další látky a obaly jsou stejné jako pro kapky určené pro dospělé.

Podmínky skladování

Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Udržujte mimo dosah dětí!

Adrianol má zvláštní podmínky skladování: místo na suchém a teplém místě, teplota je až dvacet pět stupňů. Děti by měly pohřbít kapky pouze při pokojové teplotě. Chraňte láhev před slunečním zářením. Lékárničku uchovávejte s léky mimo dosah dětí. Skladovatelnost je tři roky, po které musí být zlikvidována.

Podle pokynů je důležité uchovávat Adrianol na suchém místě chráněném před světlem a mimo dosah dětí, při pokojové teplotě nepřesahující 25 ° C. Lék je vydáván z lékáren bez lékařského předpisu, jeho doba použitelnosti, s výhradou doporučení výrobce, je tři roky, po které musí být Adrianol zlikvidován.

speciální instrukce

Nepoužívejte současně s inhibitory MAO a do 10 dnů po skončení jejich použití. Při delším používání se závažnost vazokonstrikčního účinku postupně snižuje (jev tachyfylaxe), proto by se neměl dlouhodobě používat, například u chronické rýmy.

Opatrně

Vzhledem k obsahu ethanolu ve složení léčiva je třeba při jeho předepisování pacientům postupovat opatrně: s onemocněním jater, mozku, alkoholismu, epilepsií, jakož i dětmi, těhotnými ženami a během kojení.

Kapky do nosu Andrianol - návod k použití a recenze

Nosní kapky Adrianol jsou účinným vazokonstriktorem, který se používá k léčbě dospělých a dětí. Kompozice je vyvinuta na základě dvou aktivních složek. Droga je často předepisována na rýmu a sinusitidu. Terapeutický účinek po použití Adrianolu přichází rychle, vedlejší účinky jsou velmi vzácné.

Složení, forma medicíny

Nosní kapky Adrianolu jsou bezbarvé, lehce viskózní roztoky (je povolen mírně nažloutlý odstín) bez výrazného zápachu. Roztok obsahuje 2 účinné látky - fenylefrin a trimazolin hydrochlorid. Jejich koncentrace v kapkách pro děti a dospělé je jiná. 1 ml dospělých kapek odpovídá 1,5 mg trimazolinu a 1 mg fenylefrinu. 1 ml dětských kapek obsahuje 0,5 mg každé složky. Složení dále zahrnuje:

  • ether celulózy a mentolu;
  • fenylmertuť boritan;
  • potravinová kyselina citrónová (E330);
  • alkohol glycerol a ethanol;
  • fosforečnan sodný.

Základem je čištěná voda a čpavková voda. Tento léčivý přípravek je balen v průhledných plastových lahvích s vestavěným kapátkem, 10 ml. Podrobný příbalový leták se všemi charakteristikami léčiva je připojen k krabičce. V lékárnách si můžete koupit Adrianol pro dospělé nebo děti. Hlavním rozdílem je koncentrace účinných látek v roztoku. Adrianol vyrábí společnost Zdravle JSC, Srbsko.

Farmakologické vlastnosti

Nosní kapky Adrianol je syntetické činidlo s lokálním vazokonstriktorem a dekongesantním účinkem. Terapeutického účinku je dosaženo komplexem účinných látek:

  1. Trimazolin je alfa adrenergní agonista. Při aplikaci na sliznice má rychlou, výraznou a prodlouženou vazokonstrikci.
  2. Fenylefrin je alfa-adrenergní agonista, antikongestivní. Účinná látka způsobuje zúžení krevních cév.

Vasokonstrikční účinek účinných látek je systémový, tj. jsou vstřebávány do krevního řečiště nosní sliznicí. Z tohoto důvodu má lék nějaké závažné kontraindikace. Metabolismus se vyskytuje v játrech, vylučuje se hlavně stolicí, částečně ledvinami a močí.

Indikace a kontraindikace pro jmenování

V souladu s návodem k použití jsou kapky Adrianolu předepsány pro rýmu a zánět vedlejších nosních dutin. Kromě toho jsou vhodné pro léčbu jak akutních forem chronických, tak patologických forem. Lék se často používá při komplexní terapii exacerbace chronické sinusitidy. Otitis media je další indikace. Uši jsou kanálem napojeny na nosohltanu, takže použití vasokonstrikčních kapek pomáhá zmírňovat bolest a zánět v uchu. Za tímto účelem se agent také vštípí do nosu..

Nosní léčivo Adrianol by nemělo být používáno za následujících podmínek:

  • individuální citlivost na složky léku;
  • tyreotoxikóza - trvalé zvyšování hladiny hormonů štítné žlázy;
  • glaukom - trvalé zvýšení nitroočního tlaku;
  • feochromocytom - hormonálně aktivní nádor s dominantní lokalizací v nadledvinách;
  • ischemická choroba srdeční - poškození myokardu způsobené poruchou koronárního oběhu;
  • hypertenze - trvalé zvýšení krevního tlaku;
  • děti do 7 let (kapky pro dospělé), věk do 3 let (pro dětské kapky).

Další kontraindikace jsou renální selhání, diabetes mellitus, chronický zánět nosní sliznice, obecná ateroskleróza. Kapky je povoleno používat během těhotenství, během laktace pod dohledem lékaře.

Instrukce (metoda, dávkovací režim)

Kapky se musí používat přísně podle pokynů v souladu s pokyny. Způsob aplikace a dávkovací režim závisí na věku osoby:

  • děti a dospělí starší 7 let - 1-3 kapky až 4krát denně;
  • děti od 1 roku do 5 let - 1-2 kapky až 3krát denně.

Pokud byl dětský Adrianol předepsán dětem mladším než jeden rok, provede se instilace 30 minut před krmením, 1 kapka do každé nosní cesty. Interval aplikace medu by měl být 6 hodin. Trvání léčby určuje lékař, ale v žádném případě by nemělo přesáhnout 7 dní. Po krátké přestávce je povoleno znovu použít kapky.

Možné nežádoucí důsledky

Nosní lék málokdy způsobuje nežádoucí účinky. Někteří pacienti mohou být obtěžováni suchostí, pálením, svěděním nosní sliznice.

Předávkování je možné pouze tehdy, pokud není dodržen dávkovací režim. Zvýšený krevní tlak, tachykardie, závratě, bolesti hlavy, nespavost, nevolnost jsou příznaky závažného předávkování. Při jejich vývoji byste se měli poradit s odborníkem. Léčba - symptomatická, zaměřená na zmírnění nepříjemných symptomů.

Zvláštní pokyny, interakce

Osoby s patologiemi kardiovaskulárního systému a novorozenci by měl lék předepsat ošetřující lékař. Další doporučení pro použití:

  1. Dlouhodobé používání nosních kapek (více než 20 dnů) může vést ke snížení jejich protidémového účinku.
  2. Před použitím kapek musíte nejprve opláchnout nosní průchody mořské vody a očistit je od krust.
  3. Dlouhodobá léčba může vést k chronické rýmě. Proto je třeba se vyhnout dlouhodobému používání.
  4. Pokud se během léčby objeví ospalost a závratě, musíte být opatrní ohledně potenciálně nebezpečné práce a řídit auto..

Nedoporučuje se kombinovat nazální lék s inhibitory monoaminooxidázy (MAO) a antidepresivy. Současný příjem může vyvolat zvýšení krevního tlaku.

dodatečné informace

Nosní kapky Adrianol si můžete zakoupit v jakékoli lékárně, aniž byste předložili lékařský předpis. Doba použitelnosti tohoto léčivého přípravku je 3 roky od data výroby farmaceutické společnosti. Ke skladování kapek je nutné tmavé a chladné místo, kde teplota nepřesahuje 25 ° C. Přístup dětí k lékům je nutně omezen. Ušlý léčivý přípravek není vhodný k použití, měl by být zlikvidován.

Analogy

Existuje mnoho analogových přípravků se stejným složením a terapeutickým účinkem. Například nejoblíbenější z nich jsou následující náhražky:

  1. Otrivin je symptomatické činidlo působící na alfa receptory. Způsobuje vazokonstrikci, snižuje otoky nosní sliznice a nosních dutin.
  2. Nazol Baby je lék, který má adrenomimetickou aktivitu. Tento lék usnadňuje nosní dýchání, eliminuje otoky nosní sliznice, má výrazný účinek zúžení krevních cév.
  3. Nazivin je syntetický lék používaný lokálně v ORL praxi k léčbě akutních onemocnění dýchacích cest, které jsou doprovázeny rýmou.
  4. Sanorin je zástupcem skupiny alfa-adrenergních agonistů. Obsahuje účinnou látku zvanou nafazolin.
  5. Tizine je lék na zmírnění příznaků nachlazení. Pokud je aplikován lokálně, má vazokonstrikční účinek, který začíná působit během několika minut. Účinek trvá dlouhou dobu.
  6. Vibrocil je kombinovaný přípravek obsahující fenylefrin a dimetinden. Používá se k léčbě různých zánětlivých a alergických onemocnění postihujících nosní sliznici.
  7. Aqua Maris je sprej schválený pro léčbu těhotných žen a novorozenců.

Uvedené léčivé přípravky mají vazokonstrikční účinek, mají však svůj vlastní seznam indikací, kontraindikací a nežádoucích účinků. Analog musí být vybrán pečlivě s ohledem na vlastnosti léku. Je lepší svěřit volbu terapeutovi, pediatrovi.

Recenze

Adrianol je lék s farmakologickými vlastnostmi, který omezuje krevní cévy na místní úrovni. Je vybrán pro léčbu pacientů různých věkových skupin. Je předepsán k léčbě rýmy, zánět vedlejších nosních dutin, zánět vedlejších nosních dutin (nosní kapky pro zánět vedlejších nosních dutin a zánět vedlejších nosních dutin u dospělých). Tento léčivý přípravek je k dispozici ve formě pro děti i dospělé. Od narození ji můžete odkapávat dětem. Kapky by neměly být používány po dlouhou dobu, protože se vyvíjí závislost, terapeutický účinek klesá.

Kapky Adrianolu: návod k použití

Léková forma

Nosní kapky pro děti 0,5 mg / ml + 0,5 mg / ml, 10 ml

Složení

1 ml roztoku obsahuje

účinné látky: fenylefrin hydrochlorid 0,5 mg

hydrochlorid lerimazolinu 0,5 mg,

pomocné látky: benzalkoniumchlorid, monohydrát kyseliny citronové, methylcelulóza, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​bezvodý glycerin, čištěná voda

Popis

Průhledná, bezbarvá až světle žlutá kapalina s mírným zápachem

Farmakoterapeutická skupina

Nosní přípravky. Anticongestanty a jiné lokální nosní přípravky. Sympatomimetika v kombinaci s jinými léky (kromě glukokortikosteroidů). Fenylefrin v kombinaci s jinými léky

ATX kód R01AB01

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Při lokální aplikaci se fenylefrin a lerimazolin prakticky neabsorbují, proto je jejich koncentrace v krevní plazmě velmi nízká, ale přesto mohou interagovat s jinými léky v systémovém oběhu.

Fenylefrin je nerovnoměrně absorbován z gastrointestinálního traktu, takže je okamžitě metabolizován ve střevě a játrech enzymem monoamin oxidáza (MAO). Biologická dostupnost fenylefrinu je nízká, asi 40%. Distribuční objem je 200-500 litrů. Vazba na proteiny nebyla stanovena.

Fenylefrin je metabolizován ve všech tkáních, především ve střevech a játrech. Metabolismus je rozsáhlý k tvorbě metabolitů síranů a glukuroidů, které se vylučují ledvinami. Metabolity nemají farmakologickou aktivitu, jejich poločas je 2-3 hodiny.

Farmakodynamika

Adrianol® patří do skupiny lokálních vazokonstrikčních (anti-kongestivních) látek. Skládá se ze dvou účinných látek: fenylefrin patří do skupiny fenylaminů, lerimazolin je derivát imidazolinu.

Fenylefrin je agonista a1-adrenergních receptorů, zatímco lerimazolin je agonista a1- a a2-adrenergních receptorů umístěných v hladkém svalstvu krevních cév. Lokální stimulace těchto receptorů v krevních cévách nosní sliznice způsobuje vazokonstrikci a zmírňuje otoky, které usnadňují nosní dýchání, pomáhají vyprazdňovat dutiny a vyrovnávají tlak v nosohltanu a středním uchu prostřednictvím Eustachovy trubice. Fenylefrin, aplikovaný lokálně na nosní sliznici a oční sliznici, snižuje otok a zarudnutí. Po přerušení léčby existuje riziko rozvoje rebound vazasilace nosní sliznice.

Systémové podávání fenylefrinu vede ke zvýšení celkové periferní vaskulární rezistence a krevního tlaku v důsledku stimulace a-receptorů v arteriol, žilách a plicích. Účinek vazokonstrikce je slabý, ale trvá déle než účinek epinefrinu a norepinefrinu. Prudké zvýšení krevního tlaku vede k aktivaci baroreceptorů v aortálním oblouku a větvení karotidy a dominance nervu vagus v srdci se projevuje ve formě bradykardie. Ve vzácných případech se může vyskytnout tachykardie v důsledku nepřímého sympatomimetického účinku a agonistického účinku na b-adrenergní receptory.

Indikace

- infekční a alergická rýma, sinusitida

- diagnostické a chirurgické postupy (jako

Populární Kategorie

Cysta V Nose

Ztráta Čichu